Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Maska
  Gdzie: Rzeszów
  Mickiewicza 13
  Kiedy: od 01-10-2017 16:30
  do 01-12-2017 16:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:+48 17 862 68 08
  E-mail:teatrmaska@teatrmaska.pl

  Skarpety I papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów

  'Widziałaś moje skarpety? Te w szkocką kratę. Ciepłe. Są tylko trzy. Przecież nie pójdę na zebranie Zarządu Lasów i Borów z gołą łapą'. Tymi słowami Tatalisa zaczyna się każdy poranek w rodzinie lisków.

  W ślad za ojcem Natalis wykrzykuje 'Nie chcę tych kokardek', a Bobolis wtóruje 'Mamalisie, jestem głodny!'. Tak, te i wiele innych spraw ma na głowie Mamalis. Dlatego też dzień, w którym Mamalis postanawia, że pójdzie do pracy, jest dniem WIELKICH ZMIAN. Dzieci po raz pierwszy mają spędzić cały dzień z ojcem. Ta pozornie niegroźna sytuacja przyniesie wiele atrakcji, ale też zamieni się w krótki film grozy. Co zatem wydarzy się w rodzinie lisów? O tym przekonacie się, przychodząc na spektakl. Dość wiedzieć, że nauka nie pójdzie w las. Nasi bohaterowie przyswoją nowe obowiązki, a mama będzie mogła z powodzeniem realizować się w domu i w pracy.

   

  fot. Tadeusz Poźniak

   

  Julia Holewińska to uznana dramatopisarka, laureatka między innymi prestiżowej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Jej sztuki były wystawiane i publikowane w Polsce i za granicą. Jest dwukrotną stypendystką Ministerstwa Kultury, laureatką programu MŁODA POLSKA. 'Skarpety i papiloty' to jej pierwsza sztuka dla dzieci.

  autor: Julia Holewińska
  reżyseria: Robert Drobniuch
  scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
  muzyka: Maja Pietraszewska-Koper

  czas trwania: 45 min