Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Narodowe w Poznaniu
  Gdzie: Poznań
  Aleje Marcinkowskiego 9
  Kiedy: od 29-09-2018 11:15
  do 29-06-2019 11:15
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 12,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:+48 61 85 68 000
  E-mail:sitosztuki@mnp.art.pl

  Sito sztuki

  W tegorocznym Sicie sztuki szykują się zmiany. Nowa prowadząca, artystka Sylwia Chudy-Leśnik, zaprasza do świata sztuki nie tylko dzieci, ale i ich opiekunów. 
  Szkicowy program zajęć rysuje się następująco: rozpoczynamy od wędrówki po galerii Muzeum - będzie to wyjątkowa okazja do żywego kontaktu z dziełami sztuki poprzez ogląd i rozmowę przy obiektach. W drugim etapie zajęć rodziny podejmują twórcze wyzwanie, które wspólnie realizują w pracowni. Warsztaty wieńczy krótka rozmowa podsumowująca, w czasie której wszyscy mają szansę podzielić się nabytymi doświadczeniami i zaprezentować swoje prace.

   

  Na zdjęciu: W. Amberg, Czytanie 'Wertera' Goethego, 1871, wł. Fundacji im. Raczyńskich


  Poszczególne zajęcia są niezależne od całości cyklu, co oznacza, że można uczestniczyć w pojedynczym warsztacie plastycznym, bez konieczności brania udziału w całym cyklu. Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 5-10 lat i ich opiekunów (maksymalnie 2 osoby). 

   

  Koncepcja i prowadzenie zajęć: Sylwia Chudy-Leśnik
   

  Tematy i terminy zajęć 2018/2019


  29.09.2018 • Emocje września 
  Wrzesień… Sentymentalne wspomnienie i niesamowitość zapamiętanych przeżyć... Wielość minionych wrażeń i doświadczeń oraz wzruszenie na myśl o nich czy buńczuczność i strach przed nieznanym nowym czasem powrotu do przedszkola, szkoły i pracy, który co nam przyniesie? Co przeczuwamy i jakie barwy uczuć w sobie skrywamy? Jaki kolor mają przygody lata i wakacji? Ciepły i złoty od słońca piasek nadmorski przesypuje w dłoniach nasza mama, a ręce moje i mojej siostry mają odcień kamieni i patyków zbieranych po drodze na szlaku... Nadajmy barwy wrześniowym refleksjom! Mama przygląda się córce, syn tacie... Stwórzmy rodzinne portrety naszych emocji!
  Technika: suche i tłuste pastele

  20.10.2018 • Czytamy!
  Nowy rok szkolny motywuje nas do czytania. Kiedy najchętniej czytamy? Co nas najbardziej do tej czynności skłania? Co i kto nas zachęca? Jak uprzyjemnić sobie ten czas? Wspólne czytanie z rodzicami zainspiruje nas do wykonania kreatywnych akcesoriów do czytania.
  Technika: mieszana 

  17.11.2018 • W góry!
  W walce z górą ten coś wskóra,
  Kto się stanie sam jak góra!

  (Jan Brzechwa, Konik polny i boża krówka)
  Co nam dają góry? Dlaczego ludzie wspinają się po górach? Jak wyglądają zmieniające się pod wpływem pór roku krajobrazy górskie. Odkryjmy bogactwo ich kolorów! Wykreujmy rodzinną, malarską wędrówkę po nieodkrytych jeszcze górskich szlakach.
  Technika: akryl na papierze 

  15.12.2018 • Martwa natura z pamiątką
  Grudniowy czas podsumowań i sentymentalnych refleksji niech stanie się dla nas bodźcem do stworzenia artystycznych śladów naszej pamięci - kolaży. Symbolicznie wypowiemy się w tematyce martwej natury. Wspólnie z naszymi najbliższymi wykreujemy kompozycje - suweniry o tematyce rodzinnej.
  Technika: kolaż 

  26.01.2019 • Maskarada
  Zapraszamy na muzealny karnawał! W rodzinnej maskaradzie stańmy się wszyscy jak dzieci, przyobleczmy lalkowe i pacynkowe kostiumy, na głowy załóżmy proste i kanciaste kształty, niech w artystycznej prostocie masek uwypuklą się nasze dusze… Mamo, tato, chodźcie na bal!
  Technika: mieszana (papier, bibuła, elementy dekoracyjne)

  23.02.2019 • Objęcia Morfeusza
  Co to są sny? Czy te fantazje mają kształty? Mamo, powiedz, co Ci się śniło? Spróbujemy oswoić nasze sny. Powołamy do życia zjawy i inne widziadła.
  Technika: rysowanie piórkiem i tuszem
   
  30.03.2019 • Marzenie
  Czas ferii kusi podróżami, tymi palcem po mapie, wciąż tylko w naszych głowach planowanymi, ale też i tymi realnymi - wyczekanymi i odważnie przebytymi. Nadajmy kształt naszym marzeniom i stwórzmy realistyczno-wyobrażeniowy pejzaż. Widok natury czy też otoczenia miejskiego? Czy bliższy jest Ci pejzaż topograficzny czy fantastyczny?
  Technika: mieszana (akwarele, flamastry, kredki akwarelowe)

  13.04.2019 • Kompozycja z eksponatem
  Picasso ważne dla siebie przedmioty gromadził w tzw. 'kapsułach czasu', ciocia mojej koleżanki ma wspaniały zbiór starych foto-grafii rodzinnych, a brat mojego kolegi z każdej wyprawy w góry przywozi kilka kamieni. Po mojej babci odziedziczyłam cudowną kolekcję porcelanowych laleczek - przywoziła je z różnych miejsc świata. Wyjątkowe egzemplarze, egzotyczne przedmioty, ukochane, choć raczej mało warte bibeloty to skarby naszego bogatego życia, które poprzez sztukę stanie się niezapomniane.
  Technika: asamblaż, przedmioty gotowe

  25.05.2019 • Biżuteria
  Dla mamy! Dla mamy! Cóż naszym ukochanym mamom w ich świątecznym majowym dniu jest potrzebne? Czy to przygotowana przez nas poranna kanapka i kawa na śniadanie czy całus na powitanie? Czy też wspólnie 'wyczarowany' niebanalny prezent, o jakim po prostu marzy każda wyjątkowa kobieta - i ta mała, i ta duża? Wisiory, korale, bransoletki… Wcale nie idziemy do jubilera, tylko sami się nim staniemy! Wspólnie wykonamy biżuterię damską i nie tylko.
  Technika: modelowanie z gliny

  29.06.2019 • Kwiaty
  Polne, majowe i czerwcowe - w wazonie, doniczce i w ogrodzie. Rozkwitają w blasku słońca i mienią się feerią barw! Nadajmy roślinnym ozdobom magiczne kształty i niech zaskoczą nas kolorem, materią i fakturą! Zainspirujmy się wyjątkowym zapachem i oddajmy się artystycznej ikebanie i florystyce.
  Technika: realizacje przestrzenne z różnych materiałów 

   

   

  Rezerwacja terminu:

  Obowiązują zapisy mailowe pod adresem  sitosztuki@mnp.art.pl. 

  Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

   

  Regulamin zajęć:

  • Obecność opiekunów nie jest obowiązkowa, jednak ze względu na rodzinny charakter zajęć - wskazana.
  • Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
  • Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.