Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  Mikołowska 26
  Kiedy: od 07-01-2017 14:10
  do 16-01-2017 00:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:32 251 64 33
  E-mail:pm@pm.katowice.pl

  "SIEĆ TO NIE ŚMIETNIK" - Konkurs na plakat i prezentację multimedialną

  Od 2004 roku obchodzony jest na świecie "Dzień bezpiecznego Internetu".

  Polska aktywnie włączyła się do tej inicjatywy w 2005 roku i od tego czasu wiele instytucji i organizacji podejmuje działania mające na celu propagowanie bezpieczeństwa w sieci. Analizując ich propozycje, niezaprzeczalnym jest, że podejmowane przez nie działania zdecydowanie przyczyniają się do podniesienia świadomości, szczególnie u najmłodszych użytkowników, na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

  Radzą jak reagować na pojawiające się zagrożenia, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa, ale również jak nie utrudniać korzystania z Internetu innym użytkownikom. Uczestnicząc w zajęciach z młodzieżą spotykamy się z pytaniami dotyczącymi podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, gdyż jak sami mówią często nie rozumieją treści z którymi się spotykają na stronach propagujących ogólnie przyjęte bezpieczeństwo w sieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych użytkowników sieci Komenda Miejska Policji w Katowicach wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Katowicach, Pałacem Młodzieży w Katowicach, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach i Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną nr 5 w Katowicach, pod hasłem "Sieć to nie śmietnik" podejmie cykl przedsięwzięć związanych z bezpieczeństwem w sieci i obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.

   

  W pierwszym etapie ogłoszony zostanie konkurs na plakat i prezentację multimedialną, co w myśl twórczej profilaktyki ma na celu zaktywizowanie dzieci i młodzież do samodzielnego pogłębienia swojej wiedzy aby przygotować prace konkursową. Jednocześnie dla organizatorów będzie bezcennym źródłem informacji na temat problemów z jakimi młodzi użytkownicy sieci spotykają się na co dzień. Następnie poprzez punkt konsultacyjny oraz debatę będziemy propagować świadome korzystanie z pozytywnych zasobów Internetu, oraz jak głosi hasło akcji "Sieć to nie śmietnik" - czyli jak swoim działaniem nie zaśmiecać a co za tym idzie nie utrudniać korzystania z Internetu innym użytkownikom.

   

  Regulamin konkursu na plakat i prezentację w zakładce po lewej stronie! (: