Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • WC
  • Pod dachem
  • Na zewnątrz
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
Gdzie: Łomianki
Brukowa 25
Kiedy: od 08-06-2019 11:00
do 08-06-2019 17:00
Cena: darmowe
Kategoria: Jedzonko

Sekrety kiszonek

Warsztat kiszenia warzyw w Galerii Łomianki

Przypomnij sobie przepysznie kwaśny smak z dzieciństwa. Czy Tobie też kojarzy się głownie z tradycyjną, kwaśną kapustą i słoikiem ogórków? To błąd, bo ukisić można znacznie więcej! Rzodkiewki, marchew, a może czosnek? Kiszonki to zdrowe, pełne witamin warzywa, które działają na nasz organizm niczym antybiotyk. Już 8 czerwca od godziny 11:00 weź udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych w Galerii Łomianki i ukiś słoik pełen zdrowia!

Nasze prababcie doskonale wiedziały co robią kiedy kisiły słoje pełne ogórków, czy ogromne beczki z kapustą. Pamiętacie te czasy? Na całe szczęście kiszonki nie wyszły z mody, a podczas warsztatów w Galerii Łomianki nauczysz się jak przygotować słoik pełen koloru, smaku, witamin i dobrych bakterii kwasu mlekowego, dzięki którym wzmocnisz swój organizm i wspomożesz swój system obronny do walki z drobnoustrojami!

Warsztaty poprowadzi Agata Kornacka, autorka bloga Czas na zielone, miłośniczka zdrowych przepisów kulinarnych. Na co dzień kisi, sadzi, zbiera, gotuje, suszy, poznaje i obserwuje, a swoim doświadczeniem i wiedzą o zdrowym stylu życia dzieli się właśnie na warsztatach.

Spotkanie będzie składało się z dwóch części:

teoretycznej, dzięki której dowiesz się:

czym są dobre bakterie i jak wpływają na zdrowie?

jakie są podstawowe zasady kiszenia (jaka sól, woda, w słoiku, czy w beczce)?

dlaczego kiszonki się nie udają - pleśnieją, robią się miękkie i puste w środku?

praktycznej, podczas której uczestnicy warsztatu własnoręcznie przygotują 2 kiszonki (w zależności od wybranego wariantu i dostępności produktów) np. z.:

czerwonej kapusty,

białej kapusty,

kapusty białej po gruzińsku (z burakiem i marchewką),

rzodkiewki,

buraków (zakwas z buraków)

marchwi z imbirem,

marchwi z czosnkiem,

czosnku,

ogórków.

Ilość miejsc ograniczona - przygotowaliśmy 100 stanowisk, uczestnicy pracować będą w 5 grupach po 20 osób w każdej. Gotowe kiszonki uczestnicy warsztatu zabiorą ze sobą do domu.