Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
  • Szatnia
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7
Kiedy: od 22-04-2016 18:00
do 24-04-2016 18:30
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 9,60
do 25,00 zł/osoba
Kategoria: Umysł
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

Różne oblicza książki

Wszystkich wielbicieli literatury zapraszamy na wielowymiarowe spotkanie z książką! Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji dla uczestników w różnym wieku.

 

22 kwietnia (piątek) - Znane książki na dużym ekranie

 

18.00 Filmowe przedstawienia grozy - "Lśnienie". Wykład dr Justyny Budzik. Wstęp wolny. Justyna Hanna Budzik - adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa (Wydział Filologiczny UŚ, 2012), filmoznawczyni, absolwentka podyplomowych studiów historii sztuki, lektorka języka polskiego jako obcego. Laureatka głównej nagrody w I edycji Konkursu im. Inki Brodziej-Wald na pracę doktorską z dziedziny współczesnej humanistyki. Działa w Fundacji dla Filmu i Fotografii w Katowicach.

 

19.00 film "Lśnienie" (1980). Wstęp wolny.

 

23 kwietnia (sobota) - Klub Twórczego Pisania Marty Fox

 

11.00 Warsztaty literackie dla młodzieży. Jeśli lubisz czytać, jeśli w chwilach niepokoju wewnętrznego zdarzało Ci się sięgać po pióro, jeśli ciekawią cię ludzie i motywy ich działań, jeśli znasz jakąś historię, którą chcesz przekazać innym, te zajęcia są dla Ciebie. Marta Fox - śląska pisarka i poetka, autorka lubianych powieści młodzieżowych, takich jak: "Magda.doc" czy "Paulina w orbicie kotów" podzieli się swoimi przemyśleniami, ale także udzieli porad praktycznych dla wszystkich piszących wiersze i rozpoczynają- cych dopiero swoją przygodę z poezją.

Bilety: 25 zł.

 

24 kwietnia (niedziela)

 

16.30 Krzew Jałowca - performance dla dorosłych. "Krzew Jałowca" to próba przywrócenia baś- niom ich poważnego oblicza. To mroczna opowieść o nienawiści i zbrodni, o wędrówce i przemianie. Jakie kształty przybrać mogą wyrzuty sumienia? Którędy wiedzie droga do odkupienia swojej duszy i czy to w ogóle jest możliwe. O tym opowiada jedna z najstraszniejszych baśni Braci Grimm. Baśń ma charakter pełnowymiarowego spektaklu z dojrzałą muzyką elektroniczną. Spektakl tworzony jest przez Mateusza Świstaka i Piotra Maciejowskiego (Krassa), którzy przenoszą widza w samo serce baśniowego świata - tam, gdzie krew jest najbardziej czerwona.

Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych!

Bilety: 9,60/12 zł.