Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Wodzisław Śląski
ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Kiedy: od 29-05-2016 16:00
do 29-05-2016 17:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 15,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:324554855
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

Rodzinne spotkania z teatrem - Król Maciuś I

Czy wyobrażałeś sobie jakby to było, gdyby pewnego dnia światem rządziły dzieci? Przed laty Janusz Korczak zadał sobie to samo pytanie. Dziś tę historię interpretują dzieci z Dziecięcego Teatru Szydełko.
 


Pełna ciepła i uroku historia o małym, kilkuletnim królu z pewnością spodoba się nie tylko małym, ale i dużym widzom.

 

Przedstawienie oparte zostało o znaną powieść dla najmłodszych, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pozwala oczami wyobraźni zobaczyć świat zupełnie nieprawdopodobny i przenosi widza do Republiki Dziecięcej, gdzie wszystko ma nowy ład i porządek. To historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami, której bohaterem jest mały chłopiec stawiający czoła wyzwaniu, jakie postawiło przed nim życie po śmierci swojego ojca i matki. Stara się być dorosłym wcześniej niż byłby na to gotowy. Uczy się rządzić, kierować rozsądkiem, podejmować mądre i sprawiedliwie decyzje, reformuje kraj. Osierocony, tęskni jednak za prawdziwą przyjaźnią, troską i marzy o zwyczajnej zabawie na podwórku z dziećmi. Czy Maciuś poradzi sobie z przeciwnościami losu, czy nie zagubi się w natłoku "dorosłych" spraw, jak zniesie porażki czy pokona własne słabości i czy finalnie zwycięży walkę o samego siebie? O tym dowiemy się ze spektaklu już wkrótce.Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za dźwięk odpowiada Sebastian Zaleski, światło- Jerzy Bularz, scenografia- Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik, kostiumy - Jadwiga Plawna i Katarzyna Redka. W spektaklu zagrają: Mikołaj Simiński, Jagoda Nowak, Konrad Hałaszko, Kinga Olejniczak, Emanuela Szkatuła, Oliwia Bienias, Weronika Mitręga, Oliwia Więcław, Łucja Nowakowska, Magdalena Strządała, Wiktor Machnica.

 

Bilety można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek - wtorek - czwartek - piątek 12:00 - 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży http://biletomaniawck.pl/. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.