Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
  Gdzie: Katowice
  Sokolska 2
  Kiedy: od 18-08-2018 15:00
  do 18-08-2018 16:00
  Wiek: Maluch
  Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 1,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:32 351 17 19, 32 351 17 13
  E-mail:sekretariat@filharmonia-slaska.eu

  Rodzinne spotkania w Letniej Akademii Muzycznego Smaku

  Do pierwszej sierpniowej Letniej Akademii Muzycznego Smaku Adam Żaak zaprasza w sobotę 18 sierpnia. Ten familijny koncert z najpiękniejszymi piosenkami filmowymi i musicalowymi dadzą  Kamil Baron z akompaniującą artyście Ewę Zug.

   

   

  Szykuje się świetny koncert, wszak to artyści na co dzień związani z chorzowskim Teatrem Rozrywki; musical to ich chleb codzienny. Kamil Baron jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa, o specjalności wokalistyka jazzowa. W latach 2009-2012 współpracował z Gliwickim Teatrem Muzycznym, w którym debiutował rolą Zeke’a Baylora w polskiej prapremierze High School Musical on Stage B. Louiselle’a. Zagrał również w Hair G. MacDermota, G. Ragniego i J.Rado. Członkiem zespołu wokalnego Teatru Rozrywki jest od 2010 roku. Śpiewa też jako solista. Od roku 2015 współpracuje z Fundacją Jutropera przy projekcie operowym 'Głos Wykluczonych', w którym zagrał role: Lizandra w Śnie nocy letniej W. Szekspira i H. Purcella, Żandarma w Historii innego Żołnierza K. Vonegutta i I. Strawińskiego (oba spektakle w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016) oraz Foola w Królu Learze W. Szekspira i G. Verdiego na deskach Opery Krakowskiej (wszystkie w reżyserii Michała Znanieckiego). 

   

  Kierowniczka zespołu wokalnego Teatru Rozrywki Ewa Zug jest też świetną pianistką, absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Koncertowała m.in. z Ute Lemper oraz orkiestrą Aukso. Zdobywczyni m.in. nagrody za najlepszy akompaniament na konkursie wokalnym im. E. Platówny we Wrocławiu, akompaniowała tej klasy artystom, co Joanna Rawik, Maria Meyer, Elżbieta Okupska, Krystyna Prońko, Anna Serafińska, Violetta Białk, Robert Talarczyk i Kuba Badach. Z NOSPR nagrała 2 płyty: NOSPR przyniosła jej do tej pory dwie płyty: IV symfonia Witolda Lutosławskiego oraz Lech Czech Rus - symfonia Grzecha Piotrowskiego.

   

   

  18 sierpnia 2018, sobota g. 15.00

  Sala kameralna, Filharmonia Śląska

  Letnia Akademia Muzycznego Smaku

  • Kamil Baron - śpiew
  • Ewa Zug - fortepian
  • Adam Żaak - prowadzenie

  W programie m.in.:  najpiękniejsze piosenki filmowe i musicalowe.

   

  Link do zakupu biletów znajduje się w zakładce po lewej stronie 'Kup bilet'.