Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  Kiedy: od 01-02-2018 08:15
  do 30-03-2018 16:15
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Konkursy
  Tel:+48 22 852 32 14, +48 22 852 32
  E-mail:konkursrur@wosp.org.pl

  Ratujemy i Uczymy Ratować

  Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.
  W tym roku odbędzie się już 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu 'Ratujemy i Uczymy Ratować'. Do tej pory w konkursie brały udział szkoły z całej Polski, walcząc tym samym bardzo atrakcyjne nagrody. Przez te wszystkie lata mieliśmy przyjemność gościć dzieciaki szkół podstawowych wraz z nauczycielami na Finale, który odbywa się w Warszawie. Co roku jest to świetny dowód na ogromne zaangażowanie nauczycieli w Program i radość jaka towarzyszy uczniom podczas rywalizacji.

  Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół podstawowych z całej Polski.

   

  Rekord w udzielaniu pierwszej pomocy - Targówek 2017. Fot. Łukasz Widziszowski 


  Konkurs będzie odbywał się w 3 etapach. Dwa z nich będą polegały na przygotowaniu pracy przez uczniów pod okiem nauczyciela. W drugim etapie wyłonimy 10 szkół, które zostaną zaproszone przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do Finału Konkursu, który odbędzie się w Warszawie 6.06.2018 roku.

  Jak zgłosić się do udziału w konkursie?

  Aby przystąpić do rywalizacji wystarczy do 30.03.2018 roku przygotować plakat, o maksymalnym rozmiarze B1, dotyczący jednego - wybranego z poniższych - tematu:
   

  • Łańcuch przeżycia;
  • Wezwanie pomocy; Resuscytacja krążeniowo - oddechowa;
  • Pozycja boczna.


  Przygotowany plakat powinien zostać podzielony na dwie części:
   

  • rysunek właściwy;
  • rysunek z brakującymi/dodanymi/zmienionymi elementami na którym trzeba będzie zaznaczyć znalezione różnice.


  Do Plakatu musi zostać dołączona instrukcja, z opisem/umiejscowieniem różnic.Plakat może zostać wykonany dowolną techniką.

  Gotowy plakat należy przesłać pocztą elektroniczną (konkursrur@wosp.org.pl) lub za pomocą poczty tradycyjnej, na adres:

  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  ul. Dominikańska 19c
  02-738 Warszawa

   

  Formularz zgłoszeniowy, regulamin i oświadczenia dla nauczycieli i rodziców można pobrać w zakładce 'Dokumenty' po lewej stronie.

  Uwaga! Zakwalifikowane do udziału w konkursie zostaną tylko prace, które wpłyną do Fundacji najpóźniej do 30.03.2018 roku!
   

  Fot. Łukasz Widziszowski


  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

  Program Edukacyjny 'Ratujemy i Uczymy Ratować' prowadzony jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko - na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.