Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zabrze
  Gdańska 18
  Kiedy: od 05-02-2017 10:30
  do 05-02-2017 11:30
  Wiek: Maluch
  Przedszkolak
  Cena: 14,90 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 791 14 10
  E-mail:zabrze@multikino.pl

  Poranki w Multikinie

  Tęsknicie za świetnym polskim kinem dla dzieci? "Pamiętnik Florki" to polski serial animowany o przygodach przesympatycznej, uroczej i ciekawej świata ryjówki. Ta mądra i pouczająca propozycja dla młodych widzów, oparta na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ("Florka. Z pamiętnika Ryjówki", "Florka. Listy do Józefiny", "Florka. Listy do Babci") jest prawdziwym diamencikiem. Od lutego także w Multikinie!

   

   

  Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków - nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Próbuje także oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Jednocześnie Florka została obdarzona ogromnym poczuciem humoru, przez co przeżywane przez nią przygody nabierają lekkości i wdzięku.

  W poznawaniu świata i siebie samej Florce towarzyszą trzy przyjaciółki - koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Jednak najważniejszą rolę w życiu małej ryjówki pełni dom rodzinny, który stanowi ostoję bezpieczeństwa i spokoju. A rodzice Florki, choć niepozbawieni wad i słabości, sprawiają, że ryjówka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie. Dzięki temu ma ona odwagę zadawać pytania i nie zraża się brakiem odpowiedzi na nie.

  "Pamiętnik Florki" charakteryzuje wnikliwa umiejętność obserwowania świata oraz realizm codziennych dziecięcych problemów i społecznych relacji ukazany z lekkością, ciepłem i poczuciem humoru. Urok głównej bohaterki polega na jej dziecięcej dociekliwości i mądrości, która uświadamia, jak niepotrzebnie dorośli komplikują proste rzeczy. Oglądając serial widzowie szybko przekonują się, że świat ryjówek jest uderzająco podobny do świata ludzi i można się w nim przejrzeć jak w zwierciadle.

  Na serial "Pamiętnik Florki" składają się obecnie trzy serie po 13 odcinków o długości 11 minut. Trwa produkcja kolejnych 13 epizodów. Najmłodsi widzowie obejrzą w lutym na wielkim ekranie pięć pierwszych odcinków - w każdą niedzielę o godz. 10:30

  W każdą niedzielę lutego o godz. 10:30 Poranki w serialem "Pamiętnik Florki" odbędą się w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź Silver Screen.

  Bilety w cenie 13,90 zł / 15,50 zł / 16,90 zł (w zależności od regionu) można nabyć we wszystkich kasach biletowych kin sieci Multikino oraz na stronie www.multikino.pl.

  "Poranki" i oferta dla Przedszkoli
  W tygodniu, od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość zorganizowana pokazów dla grup przedszkolnych w ramach projektu "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie" (minimalna grupa to 15 dzieci). Szczegóły: https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/moja-pierwsza-wizyta-w-kinie

  GŁÓWNE POSTACI

  Florka
  Pogodna, wesoła kilkulatka, ciekawska i "charakterna", niezwykle ciekawa świata. Dość wcześnie nauczyła się pisać i teraz notuje wszystko skrupulatnie w swoim pamiętniku, który stanowi klamrę wszystkich odcinków. Pisanie pamiętnika odpowiada refleksyjnej naturze Florki, która jednak mimo swojej dociekliwości i pasji poznawczej jest jednocześnie typową dziewczynką - uwielbia kolor różowy i słodycze - szczególnie muchy w czekoladzie. Choć z drugiej strony - od baletu woli boks.

  Tata Ambroży
  Niezrealizowany bokser, obecnie księgowy. Wychodzi do pracy z czarną teczką i w krawacie. W domu pomaga żonie we wszystkich pracach domowych. Może nie entuzjastycznie, ale uczciwie. Przy posiłkach lubi schować się za gazetą "Nasz ryjek codzienny", ale kiedy trzeba odkłada ją i poważnie zajmuje się problemami Florki, choć nie zawsze do końca rozumie, o co jej chodzi. Ma dość sarkastyczne poczucie humoru, ale nie brakuje mu wrażliwości. Zupełnie nieodporny na łzy pierworodnej.

  Mama Gryzelda
  Osoba praktyczna, ale też nieco marzycielska. Ma swoje lęki i marzenia, które czasem ujawnia zaskakując wszystkich (np. w dzieciństwie marzyła o tym, żeby zostać baletnicą). Do prac domowych ma stosunek nie do końca określony. Lubi porządek, ale za sprzątaniem nie przepada. Za to potrafi pięknie się śmiechać, kiedy prosi męża o wyprasowanie sterty prania. A on robi to chętnie, zerkając jednocześnie na mecz w telewizji. Mama pracuje w domu - jest redaktorką w wydawnictwie poradnikowym "Ryj z nami". Ma w sypialni własne biurko, na którym kłębi się stos papierów, ale zawsze stara się znaleźć czas dla Florki, kiedy ona tego potrzebuje. Czuła, chociaż nie nadmiernie opiekuńcza, zdecydowanie przedkłada dbanie o rozwój emocjonalny, naukowy i artystyczny dziecka nad chociażby to, czy zjadło śniadanie albo założyło szalik. Po urodzeniu bliźniaków dzielenie pracy z opieką nad dziećmi przychodzi jej z trudem, więc w domu często pojawia się Babcia.

  Babcia Balbina
  Urocza starsza ryjówka - mądra, ciepła i serdeczna, uosabiająca wszystkie cechy babci idealnej, poza jedną - nie jest dostępna na każde skinienie. To ona decyduje o tym, czy jest naprawdę niezbędna i wtedy się zjawia, razem ze swoją kwiecistą walizką na kółkach. Bo babcia Balbina uwielbia podróże i niezależność. I w niczym nie przypomina starszej pani. Wręcz przeciwnie - ćwiczy jogę i uczy się hiszpańskiego. Florka jest w niej bezgranicznie zakochana, zresztą z wzajemnością. Babcia nad przewijanie niemowlaków zdecydowanie przedkłada dyskusję intelektualną, dlatego jest dla Florki prawdziwym wybawieniem po narodzinach bliźniaków, kiedy to rodzice na jakiś czas nieco stracili kontakt z rzeczywistością.

  Albertyna
  Koszatniczka, przyjaciółka i sąsiadka Florki, charakterem najbardziej do niej podobna ze wszystkich trzech koszatniczek. Ma młodszą siostrę Rozalkę.

  Celestyna
  Koszatniczka, przyjaciółka i sąsiadka Florki, jedynaczka, osoba bardzo konkretna i mimo zaledwie kilku lat dość twardo stojąca na ziemi, dlatego często nie rozumie, o czym Florka mówi. Dla niej niebo to nie obraz, po którym płyną chmury, ale przestrzeń dla samolotów.

  Michalina
  Koszatniczka, przyjaciółka i sąsiadka Florki - ma starszych braci, romantyczna i często trochę nieprzytomna. Czasem nie ma własnego zdania, za to nie brakuje jej wyobraźni.

  Chomik Klemens
  Kandydat na "najlepszego przyjaciela" Florki. Jeżdżący na hulajnodze - nieco gapowaty, w okularach i wiecznie za dużych spodniach, za to o refleksyjnej naturze i filozoficznych zainteresowaniach. Zapatrzony w Florkę, która imponuje mu swoją rezolutnością i pogodą ducha - sam Klemens ma naturę nieco melancholijną, przez co świetnie się uzupełniają.

  Ciocia Euzebia
  Starsza siostra Mamy Gryzeldy, całkowicie od niej różna. Wiecznie skwaszona i niezadowolona pesymistka. Udaje jednak, że jako dobrze wychowana - nigdy się nie złości. Nie lubi siebie i innych, a nade wszystko - rozbrykanych i hałaśliwych dzieci. Charakteryzuje ją całkowity brak luzu i spontaniczności. Postać bardzo zabawna, szczególnie w zestawieniu z jej przeciwieństwem - wujkiem Gwidonem.

  Wujek Gwidon
  Młodszy brat Taty Ambrożego. Niepoprawny optymista. Typ Piotrusia Pana. Uwielbia się śmiać, wygłupiać, wszystko widzi w różowych okularach. Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie dzieci. Czasem jego niefrasobliwość prowadzi go w życiowe tarapaty - zawsze jednak udaje mu się wyjść z opałów bez szwanku.

  Lutosław i Ludomir
  Młodsi bracia Florki - bliźniacy, nazywani przez ryjówkę Wrzaskunem i Wyjcem. Otwierają w życiu Florki niełatwy, ale pasjonujący etap bycia starszą siostrą.