Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Sztolnia Królowa Luiza
  Gdzie: Zabrze
  Maurycego Mochnackiego 12
  Kiedy: od 22-11-2019 10:00
  do 24-11-2019 22:00
  Cena: od 17,00
  do 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:32 271 40 77
  E-mail:rezerwacje@muzeumgornictwa.pl

  Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

  Przed nami kolejna edycja  ogólnopolskiej akcji promocyjnej- ,,Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny.'

  Organizatorami akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

  Specjalnie przygotowane oferty turystyczne w obniżonych o 50% cenach!

   

   

  Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na zwiedzanie podziemnych tras w promocyjnych cenach 22- 24 listopada br.

  Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemne oblicze miasta Zabrze? Zarezerwuj bilet i przeżyj podziemną przygodę!

   

  Podziemna Trasa Turystyczna - to wyjątkowa, podziemna podróż w czasie. Zwiedzanie obejmuje wyrobiska zarówno Sztolni, jak i Kopalni Królowa Luiza, w przekrojowy sposób obrazując, jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku do czasów współczesnych. Podczas zwiedzania zobaczyć można między innymi zabytkowe, ceglane portale chroniące i wzmacniające stropy, rekonstrukcję podziemnego portu, gdzie ładowano wydobyty węgiel do łodzi czy chodnik wydrążony w całości w pokładzie węgla, który w skali europejskiego górnictwa można uznać za absolutny unikat...

  Cena: 22 zł./os 

   

  Podziemna Trasa Rodzinna z myślą o rodzinnym zwiedzaniu przygotowaliśmy 1,5 godziny pełne atrakcji, multimediów, i uruchamianych maszyn górniczych. Trasa wiedzie labiryntem chodników dawnej Kopalni Królowa Luiza. Turysta nie tylko może poczuć tu prawdziwą atmosferę kopalni, ale usłyszeć i zobaczyć najprawdziwsze górnicze maszyny służące transportowi i urabianiu węgla, z 22- tonowym, gigantycznym kombajnem węglowym na czele. Na dzieci czekają dodatkowo multimedialne infokioski, umożliwiające zapoznanie się z tradycjami górniczymi, poznanie podstawowych słówek po śląsku czy też regionalnych pieśni. Na sam koniec na wszystkich gości czeka podziemna przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem!

  Cena: 17 zł./os

   

  Podziemna Trasa Wodna to niesamowita przygoda w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!
  Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

  Cena: 30 zł./os

   

  Zwiedzanie Kopalni Guido -  zwiedzanie rozpoczyna się w budynku maszyny wyciągowej z 1927 roku. Następnie turyści zjeżdżają autentyczną szolą górniczą i  rozpoczynają swoją podziemną wędrówkę. W pierwszej kolejności odwiedza się najstarsze dostępne rejony Kopalni Guido na poziomie 170 m. To poziom świętej Barbary - patronki górników, poświęcony jej życiu, śmierci i kultowi. Punktem kulminacyjnym tej części kopalni jest kaplica świętej Barbary, zwracająca uwagę ze względu na walory architektoniczne. 

  Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Największymi atrakcjami na poziomie 320 są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. 
  Zwiedzanie Kopalni Guido kończy się w najgłębiej położonym pubie w Europie!

  Cena: 27 zł/os

   

   

  Bilety w sprzedaży od 30 października.