Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego
  Gdzie: Kalisz
  pl. Bogusławskiego 1
  Kiedy: od 13-08-2018 10:00
  do 25-08-2018 14:00
  Wiek: Nastolatek
  Cena: 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Inne
  Tel:62 760 53 14
  E-mail:ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.com

  Półkolonie letnie dla młodzieży

  Jakie opowieści mieszkańcy Kalisza przekazują sobie od pokoleń? Ruszył nabór do półkolonii letnich 'Legendy Miejskie' dla młodzieży w wieku 13-18 lat, które odbędą się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w dniach 13-25 sierpnia 2018 r. 

   

   

  Punktem wyjścia i pretekstem do pracy z młodzieżą będą 'mikrohistorie' - inspirując się nimi młodzież wraz z prowadzącymi będą odkrywać miasto czytając napisy na murach, podsłuchując rozmowy w sklepach, analizować wygląd straganów na targowisku. Podejmą próbę znaleźć ukryte pod płaszczykiem codzienności drugie dno, w którym królują określone wzorce zachowań, wpływające na charakter miasta. W kaliskich kronikach, starych wydaniach gazet, nagłówkach artykułów o sprawach, którymi żył kiedyś Kalisz warsztatowicze będą poszukiwać postaci ciekawych i nietuzinkowych. 

  Jednym z prowadzących zajęcia będzie reportażysta Filip Springer, finalista Nagrody Literackiej 'Nike' 2012 za reportaż Miedzianka. Historia znikania. 

   

  Aby dołączyć do ekipy badawczej, należy przesłać krótką 'opowieść' o  Kaliszu  i/ lub jego mieszkańcach. Może to być opowieść prawdziwa, zasłyszana w sklepie, prawdopodobna lub całkiem niedorzeczna. Opowieść może mieć dowolną formę. Wiecej informacji na stronie http://www.teatr.kalisz.pl/czarna-wolga-kursuje-po-kaliszu-zapraszamy-na-lato-w-teatrze/

   

  Teatr czeka na zgłoszenia do piątku 13 lipca pod adresem ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.com. 

   

  Liczba miejsc jest ograniczona, całkowity koszt udziału - 30 zł.  Z wybranymi osobami Teatr skontaktuje się mailowo do 15 lipca 2018 roku. 

  Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowanym ze środków MKiDN oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.