Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lublin
  Al. Unii Lubelskiej 2
  Kiedy: od 23-06-2018 12:00
  do 23-06-2018 18:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:+48 81 464 43 01
  E-mail:info@tarasyzamkowe.pl

  Pokochaj Zwierzaka

  23 czerwca w Tarasach Zamkowych należeć będzie do zwierząt i ludzi o wielkim sercu. Wszystko za sprawą akcji adopcyjnej 'Pokochaj Zwierzaka'. Tego dnia czworonogi i różne zwierzęta egzotyczne będą szukać nowych właścicieli, takich już do końca życia. Wydarzeniu towarzyszyć będą też atrakcje i warsztaty dla odwiedzających, a także porady profesjonalistów: prawne, hodowlane i weterynaryjne. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

   

   

  Akcja Pokochaj Zwierzaka w Tarasach Zamkowych to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego lubelskie organizacje pro-zwierzęce zaprezentują swoich podopiecznych, czekających na nowych właścicieli. Będą psy, koty, króliki, fretki, a także egzotyczne zwierzęta. W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, naborze do wolontariatu, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych. 

   Celem akcji, organizowanej w Tarasach Zamkowych we współpracy z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, jest zwrócenie uwagi na los zwierząt - bezdomnych, bądź też okrutnie potraktowanych przez człowieka.

   

  - Towarzyszący nam podczas wydarzenia podopieczni to zwierzęta porzucone, odebrane właścicielom na skutek niehumanitarnego traktowania czy też zwierzęta bezdomne. Wierzymy, że tego dnia dane nam będzie gościć ludzi o wielkich sercach, którzy pochylą się nad losem okrutnie potraktowanych przez los zwierząt, darując im nowe, lepsze życie, otaczając je miłością i opieką. Dla przedstawicieli organizacji pro-zwierzęcych nie ma nic wspanialszego nad widok szczęśliwych podopiecznych w nowych domach - mówi Marta Włosek, Prezes Fundacji EX LEGE.

   

  Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla najmłodszych - w kąciku dla dzieci przewidziane jest malowanie buziek w motywy wybranych zwierzątek, kreatywne zabawy z 

   

   

  wykorzystaniem sześciennych kolorowych gąbek, z których powstaną efektowne zwierzaki, a także zabawy ruchowe i mini-konkurencje o tematyce pro-zwierzęcej. 

  Odbędzie się również promocja wielu pro-zwierzęcych akcji, takich jak 'Nie Kupuj - adoptuj!', 'Stop żywym prezentom!', 'Dom tymczasowy ratuje im życie', 'Nie kupuj okrucieństwa!', 'Stop pseudohodowlom' czy 'Akcja sterylizacja!'. Będzie też można posłuchać o problematyce dzikich zwierząt i ich rehabilitacji, obejrzeć pokazy posłuszeństwa psów.  

  - Cieszę się, że po raz kolejny centrum handlowe Tarasy Zamkowe może włączyć się w tę akcję. Chcemy być blisko mieszkańców naszego miasta, nie tylko oferując im przestrzeń zakupów i rozrywki, ale również proponując udział w ważnych wydarzeniach. Zapraszam do licznego udziału - pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na los zwierząt. Mam nadzieję, że dzięki akcji 'Pokochaj Zwierzaka' wielu podopiecznych, przebywających obecnie w lubelskich fundacjach pro-zwierzęcych, znajdzie nowe odpowiedzialne domy - mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Tarasów Zamkowych.

  Akcja jest współfinansowana z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin 2018.