Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
  Gdzie: Wrocław
  Krasińskiego 1
  Kiedy: od 04-07-2018 11:00
  do 29-08-2018 11:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:71 343 67 65 
  E-mail:sekretariat@muzeum.wroclaw.pl

  Pocztowe to i OWO

  Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wspónie z Poczta Polska S. A. zaprasza na wakacyjny cykl spotkań i warsztatów ,,Pocztowe TO i OWO - Poczta wczoraj i dziś!'. 

   

   

  program

  • 4 lipca 2018 godz 11:00

  ,,KlaserOWE skarby'
  Znaczkowa historia w zarysie. Nie tylko dowiemy się jaka była historia znaczka pocztowego i co ma on wspólnego z królową angielską, ale przede wszystkim obejrzymy jego najciekawsze przykłady, stanowiące prawdziwe filatelistyczne skarb naszego muzeum. Staną się one dla nas inspiracją do stworzenia własnego, wyjątkowego znaczka pocztowego.

   

  • 11 lipca 2018 r. godz 10:30

  ,,PostcrossingOWE dookoła świata'
  Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z historią kartki pocztowej. Nie tylko zabawimy się w prawdziwych projektantów kart pocztowych i nauczymy się ich oprawnego adresowania, lecz także dowiemy się jak wyglądała tradycja wysyłania kartek pocztowych i włączymy się w międzynarodową akcję postcrossingową, podczas zlotu, który odbędzie się 11 lipca w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

   

  • 18 lipca 2018 r., 11:00

  ,,PapierOWO odlotOWO'
  Wysyłali je królowie, myśliciele i kochankowie, a my czytamy je dziś z zapartym tchem. Jak wyglądała tradycja pisania listów? Czy łatwiej było posługiwać się gęsim piórem czy może maszyną do pisania? Spróbujemy swoich sił w kaligrafii, obejrzymy różne narzędzia do pisania, a na koniec każdy z uczestników własnoręcznie wykona swoją wyjątkową kartkę papieru
  czerpanego.
   

  • SOBOTNIE WARSZTATY RODZINNE: 21 lipca 2018 godz. 11:00

  COŚ Z NICZEGO - BAJKOWY POKAZ EKO MODY 
  Bajki Walta Disneya to świat bajkowych postaci księżniczek, czarownic i odważnych rycerzy, walczących ze smokami i potworami. Marzysz by stać się jedną z nich? Zabierz ze sobą stare, niepotrzebne gazety i przyjdź na sobotnie warsztaty rodzinne! Weźmiesz udział w bajkowym quizie ze skarbami oraz zaprojektujesz ekologiczne zbroje rycerskie oraz suknie balowe. 

   

   

  • 23 lipca 2018 r., 11:00

  ,,ListOWO - ButelkOWy zawrót głowy'
  W jaki sposób przekazywano sobie wiadomości od starożytności aż po czasy współczesne? Kto zajmował się doręczaniem listów w dawnych czasach? Cym była poczta pneumatyczna i jakie zwierzęta były używane do przenoszenia pocztowych przesyłek na innych kontynentach. Udaj się z nami w wyjątkową historia poczty w różnych krajach na świecie.

   

  • 1 sierpnia 2018 r., 11:00

  ,,TO my - Walcząca Warszawa' Powstańcza Poczta Harcerska 
  Kim byli bohaterowie walczącej Warszawy? Jak wyglądało ich codzienne życie w powstańczej stolicy? Spotkamy się z historią powstańczej Warszawy opowiedzianej z perspektywy warszawiaków- autorów listów prezentowanych w Muzeum. Ich bohaterstwo i poświecenie wspólnie uczcimy podczas przemarszu harcerskiej poczty specjalnej współorganizowanej wspólnie z Pocztą Polską w tym, wyjątkowym, dniu.

   

  • 8 sierpnia 2018 r., 11:00

  ,,TO tu TO tam ,,Tam Tam'
  Najważniejsze odkrycia. Wielkie nazwiska i niezwykle burzliwe historie powstania przełomowych wynalazków telekomunikacyjnych, takich jak telegraf, telefon czy dalekopis. Przybliżymy ponad dwutysięczną historię telekomunikacji. Będzie zabawnie, naukowo i bardzo kreatywnie. Nie tylko nauczymy się obsługiwać aparat Morsea’ ale również zabawimy się w prawdziwych naukowców i sami zbudujemy pocztę pneumatyczną.
   

   

  • SOBOTNIE WARSZTATY RODZINNE: 18 sierpnia 2018 godz. 11:00

  MUZEALNA KSIĘGA DŻUNGLI
  Dzikie zwierzęta, tropikalne rośliny i kolorowe ptaki. Przenieś się wspólnie z nami na brzeg jednej z egzotycznych, bajkowych wysp. Odkryjemy cudowny świat dzikich zwierząt! Dowiemy się, które
  z nich są pod ochroną i jak możemy je uratować. Przygotujemy zwierzęce maski i wspólnie wymyślimy ekologiczne przedstawienie, w którym nasi zwierzęcy bohaterowie odegrają główne role
   

   

  • 22 sierpnia 2018 r. 11:00 

  ,,Stuk - Puk' TO dyliżans w ruch'
  Stukot kół, dźwięk trąbki, uderzenia stempli oraz zgiełk tłoczących się na peronie ludzi. To tylko nieliczne z najbardziejcharakterystycznych dźwięków jakie towarzyszyły XIX- wiecznym dworcom pocztowym. Jak wyglądały i w jaki sposób funkcjonowały? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w dźwiękach, zabytkowych przedmiotach i grafikach, które pomogą nam stworzyć wyjątkową makietę dworca pocztowego.

   

  • 29 sierpania 2018 r, 11:00 

  ,,Filatelistyka TO moje hobby'
  Podczas ostatniego wakacyjnego spotkania wspólnie przyjrzymy się
  warsztatowi filatelistycznemu. Dowiemy się do czego służy klaser, pinceta, lupa czy ząbkomierz. Nauczymy się porządkowania znaczków w albumie oraz poznamy różne sposoby pozyskiwania cennych walorów filatelistycznych do swoich kolekcji. Przewodnikiem po naszych filatelistycznych warsztatach będzie jeden z kolekcjonerów znaczków pocztowych.  


  Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 713436765