Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 09-03-2017 10:30
  do 12-03-2017 17:00
  Cena: od 18,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Po sznurku

  Po sznurku, fot.K.Krukowski

   

  W domu samotnego, starzejącego się pisarza pojawiają się niespodziewani goście: Piotr i pani Ania - ludzie jakby nie z tego świata, obdarzeni dziecięcą radością życia i nieograniczoną wyobraźnią. Każdy przedmiot codziennego użytku, każde słowo wypowiedziane przez bohatera może stać się dla nich inspiracją dla niezwykłej opowieści. Wciągając pisarza w swoje żywiołowe narracje, nieoczekiwanie budzą w nim nowe siły twórcze.

   

   Odwołujące się do tradycji teatru przedmiotu, oparte na zaskakujących skojarzeniach i absurdalnym poczuciu humoru przedstawienie Joanny Gerigk pobudza wyobraźnię i rozwija dziecięcą kreatywność. To próba pokazania małym widzom, jak z rzeczy codziennego użytku można stworzyć najbardziej niesamowite światy. Dzieci na widowni będą się jednak nie tylko świetnie bawić, ale też otrzymają ważną lekcję empatii i tolerancji wobec tych, którzy nie do końca wpisują się w społeczne normy.

   

  Spektakl inspirowany twórczością Piotra Gęglawego - podopiecznego szczecińskiej Fundacji Pod Sukniami, propagującej sztukę naiwną, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

   

  Przedstawienie dla dzieci od 10 lat i dorosłych. Terminy:
  9 i 10/03 g. 10:30
  11/03 g. 17:00
  12/03 g. 17:00

   

  Po sznurku, fot.K.Krukowski

   

  Bardzo udana premiera dla widzów w wieku 10+, majstersztyk treści i formy. Opowieść wzruszająca, zabawna, czarująca w swojej niezwykłej prostocie - "Po sznurku" Joanny Gerigk w reżyserii autorki to spektakl wybitny. Stało się: Mała Scena w Lalkach prezentuje wielką sztukę. / Małgorzata Matuszewska / Gazeta Wrocławska (fragment recenzji)

  Premiera Wrocławskiego Teatru Lalek, 'Po sznurku' w reżyserii Joanny Gerigk to prawdziwa perełka - zachwyca, wzrusza, zapewnia haust twórczej wolności, a przy okazji stawia pytanie o to, co jest normą, a co poza nią wykracza. / Magda Piekarska / Gazeta Wyborcza (fragment recenzji)