Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury
Gdzie: Wodzisław Śląski
ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Kiedy: od 02-04-2017 16:00
do 02-04-2017 17:30
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Cena: 10,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:(32) 455 48 55
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

Plastusiowy Pamiętnik

Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro - to nie tylko wyprawka ucznia, ale też bohaterowie nowego spektaklu Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. "Plastusiowy pamiętnik" będzie można zobaczyć 2 kwietnia o godz. 16:00 w WCK.


Po sporym sukcesie i ciepłym przyjęciu przez publiczność "Bajki o dwóch królestwach",  "Króla Maciusia I' oraz widowiska "Ludzie i anioły" młodzi aktorzy postanowili zmierzyć się z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafi w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością sprawią, że widzowie przeniosą się w bajkowy świat bohaterów.


Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro, Stalówki, Kałamarz i Cyrkiel to najlepsi przyjaciele małego Plastusia. Razem każdego dnia pomagają swojej właścicielce Tosi w codziennych obowiązkach szkolnych. W życiu "piórnikowców" pojawią się również nowi koledzy: Pędzelek, Petronella, Klarcia, samochodzik czy Zosia. Stoczą walkę z niegrzecznymi łobuzami z klasy Tosi, Bronkiem i Matyldą. A wszystko to w imię przyjaźnii sprawiedliwości. Jakie inne perypetie czekają naszych bohaterów? Tego dowiecie się przychodząc na spektakl do WCK. Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia w kasie WCK od 1 marca.


- To druga w tym roku premiera spektaklu młodych artystów z Szydełka. Do końca sezonu
w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się jeszcze dziesięć spektakli i koncertów premierowych zespołów działających w placówce - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.


Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonały Jadwiga Pławna
i Katarzyna Redka, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik. 

Obsada: Jagoda Nowak, Oliwia Więcław, Oliwia Bienias, Julia Tyborowska, Julia Dylich, Tomek Litawa, Dorota Olechowska, Kinga Olejniczak, Natalia Przybysz, Dominika Odrozek, Karina Zając, Magda Strządała, Wanessa Krajewska, Hania Pisarek, Mikołaj Simiński, Marysia Jarząbek, Wiktor Machnica, Konrad Hałaszko.