Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Lalki I Aktora w Wałbrzychu
  Gdzie: Lubin
  Armii Krajowej 1, Centrum Kultury "Muza"
  Kiedy: od 05-11-2017 12:00
  do 06-11-2017 11:30
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Cena: 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:76 746 22 55
  E-mail:sekretariat@ckmuza.pl

  Piotruś Pan

  'Piotruś Pan' to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii, fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tej beztroskiej krainie dzieciństwa czas nie przemija a życie jest nieustającą przygodą.

  Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy - dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka…

  W wałbrzyskiej adaptacji odnajdziemy wszystkie elementy baśniowego świata z kart powieści o 'Piotrusiu Panu', układające się w linearną opowieść. Jednak reżyserka przedstawienia - Karolina Maciejaszek, patrzy na powieść sprzed ponad stu lat ze współczesnej perspektywy i przesuwa nieco akcenty.

   

   

  Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu. W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki.

  'Piotruś Pan' to spektakl familijny, na który zapraszamy całe rodziny. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Dzieci uczy, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale a ich rodziców - by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.