Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Lalki I Aktora w Wałbrzychu
  Gdzie: Wałbrzych
  M.Buczka 16
  Kiedy: od 23-05-2017 09:00
  do 26-05-2017 11:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 0,00
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:74 666 73 41, 74 666 73 42
  E-mail:teatr@teatrlalek.walbrzych.pl

  Pinokio

  Pinokio to jedna z najwybitniejszych powieści literatury dziecięcej, która traktuje o poszukiwaniu człowieczeństwa. Niesforny drewniany pajacyk, wiedziony chęcią poznania świata, ucieka z domu.

  Nie słucha przestróg Świerszcza, który zdaje się być alter ego Geppetta, oraz napomnień Dobrej Wróżki, będącej uosobieniem mądrej matki. Pragnie się jedynie bawić i korzystać z życia z przyjaciółmi, którzy nie zawsze okazują się prawdziwi. Wiele czasu minie, nim Pinokio dojrzeje i zrozumie, jakich niewłaściwych wyborów dokonywał.

   

   

  Wałbrzyska inscenizacja to pełna niezwykłych perypetii opowieść o życiu, dorastaniu, gdzie dziecięcy humor nieustannie przeplata się z refleksją. Pinokio, jak każdy młody człowiek, żądny jest przygód, nie chce chodzić do szkoły, kłamie, często wpada w tarapaty, ale potrafi także wzruszyć swoją serdecznością oraz potrzebą kochania i bycia kochanym. Dojrzewając do posłuszeństwa wobec ojcowskiej miłości, pokazuje nam, jak ważny jest szacunek dla rodzica.

  Przedstawienie zaskakuje swą barwną formą: scenografią, kostiumami, animacjami, muzyką, grą świateł. Widownia zmieniona w podwodny świat, ze świecącymi stworami morskimi i odgłosem szumu morza, pozwala poczuć magię teatru. Sceneria buduje napięcie, towarzyszące zwłaszcza scenie połknięcia przez wieloryba. Nie brakuje też gagów i komizmu sytuacyjnego, ujawniających się m.in. w scenach z cyrkiem i postaciami z włoskiej komedii dell’arte, które podkreślają tylko wielowymiarowość widowiska.