Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Dzierżoniów
  Batalionów Chłopskich 11, Młyn Hilberta
  Kiedy: od 06-12-2019 17:00
  do 29-02-2020 16:00
  Cena: od 0,00
  do 16,00 zł/osoba
  Kategoria: Jedzonko
  Tel:74 645 04 01
  E-mail:biuro@muzeatechniki.pl

  Piernikowe Miasto, czyli smakowita wystawa świąteczna

  Pieczenie pierników bożonarodzeniowych to jeden z przyjemniejszych obowiązków w okresie przedświątecznym. Już po raz drugi mieszkańcy dolnośląskiego miasta Dzierżoniów założyli fartuchy, zużywając setki kilogramów mąki, miodu, przypraw korzennych i pod okiem specjalistów stworzyli całe swoje miasto w miniaturze.

   

   

  Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz Miasto Dzierżoniów wraz z partnerami zapraszają na wystawę makiety Piernikowy Dzierżoniów, które powstaje w zabytkowym XIX-wiecznym Młynie Hilberta w Dzierżoniowie.
  Szkoły, przedszkola, ośrodki kultury, seniorzy - wszyscy przyczynili się do stworzenia miniaturowej wersji Dzierżoniowa z piernika.

   

  Miejsce nieprzypadkowe Młyn Hilberta - monumentalny obiekt znany wszystkim mieszkańcom miasta jako miejsce pracy wielu członków ich rodzin. Dziś to nowy punkt na turystycznej mapie atrakcji Dolnego Śląska, w którym oglądać możemy w nim  w pełni kompletny zachowany w niezmienionym kształcie XIX-wieczny młyn, obrazujący poziom rozwoju techniki młynarskiej z lat trzydziestych XX wieku.

  Projekt “Piernikowego Miasta" realizowany będzie już po raz drugi, całe miasto zostało zmodernizowane oraz rozbudowane.

  Wystawa Piernikowe Miasto znajduje się w zabytkowym Młynie Hilberta przy ul. Batalionów Chłopskich i otwarta będzie od 7 grudnia do końca lutego 2020 w godzinach 10 00 do 16 00

   

  Zapraszamy na uroczystą inaugurację wystawy 6 grudnia o godz. 17 00.

   

   

  W czasie przygotowań do projektu zostały ogłoszone 2 konkursy - pierwszy konkurs na logo Piernikowego Miasta-  spośród wielu ciekawych prac uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie, wygrał projekt  Juliana Palimonka.
  Efekty drugiego konkursu - na najlepszą budowlę poznacie Państwo już 6 grudnia o godz. 17 00