Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Katowice
Mikołowska 26
Kiedy: od 18-05-2016 09:00
do 17-06-2016 20:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 2516-431
E-mail:sekretariat@pm.katowice.pl

Oso. Wystawa plakatu

Wystawa plakatu wykładowców i doktorantów Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ, Zakładu Projektowania Graficznego w Cieszynie:
prof. Aleksandra Ostrowskiego oraz jego doktorantów: Justyny Stefańczyk i Wojciecha Osuchowskiego.

 

Aleksander Ostrowski

Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filii w Cieszynie. Dyplom zrealizował w 1988 roku w zakresie grafiki warsztatowej. W 1997 roku obronił z wyróżnieniem doktorat z socjologii kultury na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W 2001 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zrealizował przewód kwalifikacyjny drugiego stopnia w zakresie grafiki.
Od 2014 roku jest profesorem sztuk pięknych.
Pracuje w macierzystej Uczelni od 1988 roku. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową, grafiką komputerową, fotografią, projektowaniem graficznym. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

Wojciech Osuchowski

Projektant graficzny, art director, specjalista pre-press. Absolwent Instytutu Sztuki w Cieszynie Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Dyplom zrealizował pod kierunkiem prof. Artura Starczewskiego w Katedrze Projektowania Graficznego, aneks z rysunku i działań interdyscyplinarnych w pracowni prof. Anny Kowalczyk-Klus. Obecnie doktorant na macierzystym wydziale. Pod kierunkiem prof. Aleksandra Ostrowskiego zajmuje się przede wszystkim plakatem, który traktuje jako sposób "wadzenia się" ze światem, osobisty komentarz tego co nas otacza. Tworząc plakaty wykorzystuje różne techniki i narzędzia, od tradycyjnych, wykonywanych ręcznie, po cyfrowe. O plakacie mówi się czasem, że to dziecko romansu obrazu i słowa. Najważniejsza jest zatem idea. Prosty, syntetyczny komunikat wizualny bywa najskuteczniejszy do jej przekazania.

Ponadto uprawia grafikę, fotografię, multimedia, webdesign, projektuje znaki graficzne.
Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, między innymi w Boliwii, Czechach, Francji, Meksyku, Niemczech, Rosji, Serbii, Turcji, Ukrainie, USA.
Od 26 lat związany zawodowo z branżą reklamową i poligraficzną.

 

Justyna Stefańczyk

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach.
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Mariana Oslislo w 2000 roku. W trakcie studiów odbyła stypendium naukowe Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii, na kierunku ilustracji. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w Zakładzie Projektowania Graficznego.
Od 2000 roku zajmuje się pracą dydaktyczna w średnich i wyższych szkołach plastycznych, za którą otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za pełną oddania pracę na rzecz szkolnictwa artystycznego.

Interesuję się szeroko rozumianym projektowaniem graficznym, a w szczególności: ilustracją, typografią, projektowaniem książek, plakatem oraz animacją. Uprawia grafikę warsztatową oraz malarstwo. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą.