Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Gdzie: Katowice
Teatralna 2a
Kiedy: od 09-05-2016 12:00
do 09-05-2016 13:30
Wiek: Uczeń podstawówki
Cena: darmowe
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 258 72 51
E-mail:teatrslaski@teatrslaski.art.pl

Ogród pełen bajek

W przyjemnym letnim ogrodzie swoją bajkową podróż rozpoczyna pewna zwyczajna rodzina. W ich codzienność wkroczą postacie z najlepszych opowieści klasyków, m.in. Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry czy Jeana de la Fontaine`a. Spektakl "Ogród pełen bajek" z wpadającymi w ucho piosenkami to opowieść o takich fundamentalnych wartościach jak przyjaźń, odwaga, umiejętność życia w zgodzie z innymi i rozwaga.

 

Edukacyjne przedstawienie udało się przygotować w teatrze w ramach projektu profilaktycznego Straży Miejskiej "Z bajką bezpieczniej". Przywołane bajki stają się przede wszystkim pretekstem do rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych, o tym, jak zachowywać się w nowych dla dzieci sytuacjach i jak trafnie odróżniać prawdę od fałszu, by nie dać się oszukać. W realizacji tego edukacyjnego projektu teatr wspiera Miasto Katowice.

 

Projekt jest objęty mecenatem Miasta Katowice oraz dofinansowany ze Środków Rezerwy Celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej".

 

REALIZATORZY

Piotr Janiszewski reżyseria i scenografia

Piotr Janiszewski i Renata Goliasz-Janiszewska dialogi

Renata Goliasz-Janiszewska i Paweł Szymkowiak słowa piosenek

Paweł Szymkowiak muzyka

 

OBSADA

Magdalena Kaczmarek Basia, Zajączek, Kózka

Grzegorz Lamik Ojciec, Kruk, Lis, Wół 

Michał Piotrowski Gaweł, Myśliwy, Motyl, Wilk

Katarzyna Bała-Rosińska Matka, Koń

Ewa Rayman Sąsiadka, Koza, Owca, Niedźwiedź

Piotr Janiszewski Wujek Lucjan, Kozieł

 

 

Magdalena Kaczmarek jako Basia jest uroczo dziewczęca, świetnie śpiewa i bardzo wiarygodnie udało jej się pokazać uczucie między jej bohaterką i Karolem (Michał Piotrowski). (…) Słuchacze Studium Aktorskiego mile zaskoczyli mnie swoimi umiejętnościami lalkarskimi, cieszy również fakt, że w "Ogrodzie…" stanowią pełnoprawnych partnerów dla pozostałych aktorów. (…) Publiczność z pierwszych klas szkoły podstawowej reagowała bardzo żywo, celnie wychwytywała akcenty humorystyczne, a na koniec nagrodziła wykonawców długimi brawami.

'Dziennik Teatralny' Katowice