Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Fundacja Nowe Pokolenie
  Gdzie: Bydgoszcz
  A.G. Siedleckiego 12
  Kiedy: od 05-07-2018 09:00
  do 06-07-2018 18:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:52 371-10-51, 793-101-280
  E-mail:fundacja@nowe-pokolenie.pl

  Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc

   

   

   

  Fundacja Nowe Pokolenie ma zaszczyt zaprosić do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, która odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2018r.! To cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczno-kulturalne skierowane jest do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 6-18 lat z całego kraju. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie połączone jest z IX Ogólnopolskimi Warsztatami Artystycznymi 'Radosne Serca'. 

   

   

   

   

   

   

  Interdyscyplinarność festiwalu wynika nie tylko z różnorodności kategorii artystycznych, w których wezmą udział uczestnicy, a jest to: plastyka, muzyka, taniec, i fotografia, ale również z wielu dodatkowych działań, które odbędą się w trakcie dwudniowego festiwalu, a są to warsztaty artystyczne i interpersonalne, spotkania z artystami i instruktorami, konfrontacje, happening, zabawy integracyjne i gry terenowe, wycieczki oraz zwiedzanie obiektów kulturalnych Bydgoszczy. Wszystko po to, aby zachęcić wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zmotywować do rozwijania umiejętności i twórczych działań po zakończeniu projektu. Tak duża różnorodność działań jest możliwa dzięki wsparciu projektu przez licznych partnerów. Festiwal podobnie jak w latach ubiegłych będzie realizowany przy współpracy bydgoskich instytucji kulturalnych, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych.

   

  Pierwszego dnia festiwalu (5 lipca) w drodze przesłuchań profesjonalne jury złożone z artystów i instruktorów najważniejszych bydgoskich instytucji edukacyjnych i kulturalnych wyłoni finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Następnego dnia (6 lipca) odbędzie się finał XII Festiwalu w bydgoskim kinoteatrze Adria. Finał połączony będzie z widowiskiem artystycznym przygotowanym przez uzdolnione dzieci z całej Polski, które przez 12 dni od 25.07 do 6.07.2018 będą brały udział w warsztatach artystycznych odbywających się w Biskupinie. W ten dzień mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. warsztaty cyrkowe czy pokaz magii. 

   

  Zachęcamy dyrektorów i wychowawców państwowych i rodzinnych domów dziecka do zgłaszania kandydatów. Dokumenty dostępne na stronie: http://www.nowe-pokolenie.pl/xii-ofrs_festiwal_nowe-pokolenie 

   

  Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca 2018r.