Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej
  Gdzie: Ruda Śląska
  Piotra Niedurnego 69
  Kiedy: od 29-09-2018 17:00
  do 29-09-2018 21:45
  Cena: 5,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 2486240, 32 2442952
  E-mail:sekretariat@mckrudasl.pl

  Noc Teatru w Mieście Bez Teatru

  29 września 2018 /sobota/ godz. 17.00 - 'Noc Teatru w Mieście Bez Teatru' - w ramach 'Nocy Teatrów Metropolii 2018' organizowanej przez Górnośląsko-Zaglębiowską Metropolię - pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic

  Bilety w cenie: 5 zł 

  <<< Link do kupna biletów w zakładce 'Kup bilet' <<<

   

   

   

  'Noc Teatru w Mieście Bez Teatru' to wydarzenie stanowiące część programu imprezy 'Noc Teatrów Metropolii' organizowanej przez Górnośląsko - Zagłębiowską Metropolię. MCK dołączyło do grona współorganizatorów w 2015 roku. Poprzednie edycje imprezy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Rudy Śląskiej. W tym roku także nie mogło zabraknąć w MCK tej imprezy. Patronat honorowy nad rudzką 'Nocą Teatru' objęła Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic. 

  W programie tegorocznej odsłony 'Nocy Teatru', na którą zapraszamy w sobotę - 29 września, znajdą się między innymi: przedstawienia dla dzieci i młodzieży w wykonaniu grupy teatralnej Moklandia oraz Sceny Muzycznej I LO, spektakle dla dorosłych w wykonaniu aktorów Teatru Reduta Śląska, Lekkiego Teatru Przenośnego, a także warsztaty teatralne dla dzieci oraz zwiedzanie zabytkowej drukarni i zaplecza sceny MCK. Udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez MCK w ramach 'Nocy Teatru' za symboliczną opłatą 5 zł.

   

  W programie:

  od godz. 17.00:
  - 'Zuzanka i Utopce' oraz 'Orfeusz w piekle' - spektakle w wykonaniu laureatów XXVIII Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2018 (Bajkoland i Moklandia), reż. Teresa Jonas;
   - 'Spo-TKANIE' - spektakl w reż. Małgorzaty Grund-Bismor w wykonaniu Teatru Scena Muzyczna I LO;

  ok. godz. 19.45: 
  - 'Tragedia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda' - spektakl w wykonaniu Teatru Reduta Śląska;

  godz. 21.45: 
  - 'Serca o zmierzchu' Jeremiego Przybory - spektakl w reż. Mirosława Orzechowskiego w wykonaniu Lekkiego Teatru Przenośnego.

   

  Atrakcje towarzyszące: warsztaty teatralne dla dzieci młodszych, zwiedzenie zaplecza oraz zabytkowej Drukarni.