Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Piotrowice Świdnickie
  Kiedy: od 23-06-2018 13:00
  do 23-06-2018 23:00
  Cena: od 0,00
  do 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  E-mail:biuro@muzeatechniki.pl

  Noc Świętojańska 2018

  Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości....
  Słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku  w Piotrowicach Świdnickich będzie miało w 2018 roku wymiar artystyczny. Koncert, pokaz tancerzy ognia oraz teatr - to jedne z wielu atrakcji tej niesamowitej dnia i nocy.
   

   

  Na terenie Folwarku w Piotrowicach Świdnickich obecnie w ramach działalności Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska prowadzone są prace adaptacyjne kompleksu  na cele planowanego Muzeum Techniki Rolniczej na Dolnym Śląsku. W remontowanych obiektach powstaje 'Żywy Folwark' - Muzeum w którym prezentowana będzie nie tylko historia rozwoju rolnictwa ale także przedstawione będzie życie w gospodarstwach rolnych XIX i początku XX wieku.

   

  W Muzeum, po zakończeniu prac remontowych i adaptacyjnych funkcjonować będą: stodoły, chlewnie, stajnie, kurniki, spichlerz, kuźnia. Obiekty pełnić będą swoje pierwotne funkcje. Zobaczyć będzie można, typowe dla historii Śląskiego rolnictwa, zwierzęta hodowlane. Na pobliskich polach uprawiane będą rośliny charakterystyczne dla gospodarki Dolnego Śląska z przełomu XIX i XX wieku jak len, konopie, czy czerwień. Ważną częścią Muzeum będzie ekspozycja maszyn stosowanych w rolnictwie w XIX i XX wieku.

   

   

  W 2018 roku Fundacja wybrała 6 terminów (Majówka, Noc Świętojańska, Rolnicze Wieś Dzieci, Miodobranie, Sady Śląskie, Gala Techniki Rolniczej) i daje możliwość zwiedzania powstającego Muzeum.