Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
  Gdzie: Rzeszów
  Mickiewicza 13
  Kiedy: od 20-05-2017 19:00
  do 21-05-2017 01:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:17 748 36 51
  E-mail:poczta@muzeumdobranocek.com.pl

  Noc Muzeów w Muzeum Dobranocek

  Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie z okazji Nocy Muzeów przygotowało wystawę 'Colargol to właśnie ja' prezentującą eksponaty związane z realizacją animacji o słynnym śpiewającym niedźwiadku, który w tym roku obchodzi 50. urodziny.  

   


  Oprócz zwiedzania tradycyjnie zapraszamy na pokazy filmowe polskich filmów animowanych. 


  O 19.00 planujemy atrakcje urodzinowe dla dzieci oraz słodki poczęstunek a o 20.00 - quiz wiedzy filmowej dla małych i dużych wielbicieli dobranocek. 


  Colargol jest postacią zrodzoną z pomysłu francuskiej pisarki Olgi Pouchine, autorki serii książeczek i słuchowisk dla dzieci. Na kanwie opowiadań w latach 1967-1974 powstał francusko-polski serial lalkowy "Przygody Misia Colargola" wyprodukowany w Studiu Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi. 
  Powstały 53 odcinki perypetii sympatycznego misia. Kierownikiem artystycznym, autorem scenografii i współautorem scenariusza był Tadeusz Wilkosz a producentem Albert Barillé.  
  Na podstawie serialu zrealizowano trzy filmy pełnometrażowe: "Colargol na Dzikim Zachodzie" (1976), "Colargol zdobywcą kosmosu" (1978) oraz "Colargol i cudowna walizka" (1979 r.) 
  Najcenniejsze eksponaty prezentowane na wystawie to oryginalne lalki filmowe bohaterów filmów o przygodach Colargola zaprojektowane, a niektóre też wykonane przez słynnego reżysera filmów lalkowych Tadeusza Wilkosza, od którego Muzeum sporo eksponatów otrzymało w darze, a dzięki wykonanym przez artystę pracom konserwatorskim wiele lalek filmowych odzyskało dawny blask. 
  Na wystawie będzie można także obejrzeć liczne projekty, plakaty filmowe, scenopisy obrazowe, książki, komiksy, karty pocztowe, płyty winylowe, kasety VHS oraz przedmioty codziennego użytku, które budzą wiele wspomnień i wzruszeń zwiedzających. 


  Ciekawostką będą pochodzące z Francji zabawki, szklanki-musztardówki z wizerunkiem bohaterów serialu a także grzechotki niemowlęce w różnych kolorach i kształtach. 
  Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji Muzeum Dobranocek, prywatnych zbiorów artysty oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi. 
  Wystawę będzie można oglądać do 03.09.2017