Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 19-05-2017 18:00
  do 20-05-2017 01:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:+48 12 263 40 00
  E-mail:recepcja@mocak.pl

  Noc Muzeów w MOCAK-u

  W piątek 19 maja zapraszamy do MOCAK-u na Noc Muzeów. Zwiedzający będą mogli bezpłatnie obejrzeć wszystkie wystawy: Sztuka w sztuceTwórca i ślad. Materiały z Archiwum Artystów z Kolekcji MOCAK-uekspozycje w ramach Miesiąca Fotografii, a także Kolekcję MOCAK-u, instalację Live Factory 2: Warhol by Lupa oraz Bibliotekę Mieczysława Porębskiego. Zapraszamy również do nowo otwartego Archiwum MOCAK-u.

  Tego dnia Muzeum będzie otwarte wyłącznie od godziny 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30. Wstęp wolny.

   
  fot. Bartosz Makowski

   

  Program

  Oprowadzania:

  Wystawa Sztuka w sztuce, godz. 20, godz. 22
  Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Sztuka w sztuce. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

  Kolekcja MOCAK-u, godz. 21
  Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji Muzeum na 5 minut przed oprowadzaniem.

  Biblioteka Mieczysława Porębskiego, godz. 23
  Biblioteka MOCAK-u w Noc Muzeów zaprasza do odwiedzenia z przewodnikiem Biblioteki Mieczysława Porębskiego. Uczestnicy oprowadzania będą mieli szansę zapoznać się bliżej z księgozbiorem Profesora oraz z wybranymi obrazami z jego kolekcji. Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w Bibliotece MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

   

  Wydarzenia:

  Światło - cień. Gra terenowa w MOCAK-u, godz. 18.30-22
  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej, do której zapraszamy rodziców z dziećmi. W przestrzeni Muzeum i jego najbliższej okolicy zostaną schowane tajemnicze przedmioty, łudząco podobne do tych, które można znaleźć w pracach prezentowanych na wystawie Sztuka w sztuce. Wyposażeni w mapy i latarki uczestnicy gry będą mieli za zadanie odnaleźć wszystkie ukryte skarby, a następnie odszukać ich pierwowzory na prezentowanych w Muzeum dziełach.

  Akcja Ośmiorniczki dla wcześniaków, godz. 18-23
  Biblioteka MOCAK-u zaprasza do włączenia się w akcję szydełkowania ośmiorniczek dla wcześniaków w inkubatorach. Wspólnie będziemy uczyć się dziergania przytulanek, które przekażemy później krakowskim szpitalom. Zapewniamy potrzebne materiały. 

  Pokaz instalacji Zwarcie, godz. 18-1
  W ramach tegorocznej 5. edycji Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, która odbywa się pod hasłem O dążeniach niepokornych… w Bibliotece MOCAK-u można będzie zobaczyć instalację Zwarcie autorstwa Zofii Dziurawiec i Zuzanny Opozdy.

  Konkurs
  Prezent niespodzianka dla osób, które zrobią zdjęcie w Muzeum i opublikują je w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter) #nocmuzeów oraz #MOCAKOdbiór upominków przy stanowisku w hallu.

  Wykonanie zmywalnych tatuaży
  Stanowisko w hallu

   

  Zniżki
  Z okazji Nocy Muzeów MOCAK Bookstore oferuje 20% zniżki na wybrane publikacje MOCAK-u.