Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Narodowe w Poznaniu
  Gdzie: Poznań
  Aleje Marcinkowskiego 9
  Kiedy: od 18-05-2019 17:00
  do 19-05-2019 01:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:+48 61 85 68 000
  E-mail:mnp@mnp.art.pl

  Noc muzeów dla dzieci

  W 2019 roku realizujemy Noc Muzeów już po raz 17. Zapraszamy do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Poniżej znajdą Państwo wybrane wydarzenia dla najmłodszych gości, przygotowane przez Muzeum Narodowe oraz oddziały: Muzeum Sztuk Użytkowych, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz Muzeum Zamek w Gołuchowie. Pełny program dla osób dorosłych dostępny jest na stronie internetowej muzeum.

   

  Noc Muzeów realizujemy we współpracy z Estradą Poznańską.

   

   

  Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9

  • Malarskie Memory - propozycja dla rodzin z dziećmi
   godz. 17.00 - 18.30
   Podczas spotkania uczestnicy przejdą sale muzealne specjalnie przygotowanym tropem, rozwiązując po drodze zadania i na końcu rozgrywając rodzinny turniej.

   Malarskie Memory - ciąg dalszy
   Dla wszystkich, którzy nie zdążą wziąć udział we wspólnej zabawie oferujemy wydrukowane zagadki i zadania, z którymi można samodzielnie zwiedzić galerie i które można pobrać w Punkcie Informacyjnym do końca trwania Nocy Muzeów (lub do wyczerpania materiałów)

   

  Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

  • Muzeum Sztuk Użytkowych? Żebyś wiedział! - zabawa dla wszystkich
   godz. 17.00 - 22.00  lub do wyczerpania materiałów
   Lubicie zagadki? Nasze muzeum jest ich pełne! W czasie Nocy Muzeów będziecie mogli rozwiązać przygotowaną przez nas krzyżówkę, której hasła dotyczą eksponatów Muzeum Sztuk Użytkowych. Przyglądajcie się obiektom, główkujcie i bawcie się dobrze!

   

  Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek 9

  • Wytęż wzrok i znajdź eksponat - zabawa dla rodzin
   godz. 17.00 - 1.00,
   Na arkuszach ze zdjęciami obiektów znajdujących się na ekspozycji (lub w trudniejszej wersji - tylko ich fragmentów) należy przyporządkować właściwą odpowiedź określającą przedmiot. Rozwiązanie ułatwi wnikliwe zwiedzenie wystawy stałej. 

   

  Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25

  • Największy kornet świata - warsztaty
   godz. 18.00 /do wyczerpania materiałów/
   W trakcie warsztatów dzięki wspólnej pracy uczestników powstanie największy - 170 cm - kornet świata, który po nocy Muzeów będzie zdobił hol Muzeum Etnograficznego.
  • Bambrzy- dawni osadnicy poznańscy / dla dzieci 6-12 lat /max 25 uczestników
   godz. 17.15, 20.15
   Zapraszamy na lekcję poświęconą Bambrom, roli jaką odegrali w Poznaniu. Uczestnicy będą mieli okazję poznać elementy stroju bamberskiego i dowiedzieć się gdzie w Poznaniu widać 'pozostałości' po bamberskiej tradycji. Zajęcia będą połączone z warsztatem z wykorzystaniem wyklejanki (będzie można złożyć strój Bamberki) oraz krzyżówki sprawdzającej wiedzę. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne!
  • Muzyczne rytmy - koncert
   godz. 18.00
   Prezentacja   ludowych  zespołów  oraz solistów  - uczestników  XVIII Ogólnopolskich  Konfrontacji Kapel Dudziarskich. To coroczne spotkanie muzyków ludowych organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury mające na celu ochronę muzyki dudziarskiej, a także rzadkich i cennych instrumentów ludowych. W parku Muzeum wystąpią najlepsze kapele dudziarskie oraz soliści z całego kraju.
  • Tańce bamberskie. Występ zespołu folklorystycznego 'Wielkopolanie'
   godz. 19.30
   Zespół powstał w styczniu 1962 roku i działa w strukturach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.  Jest jednym z najlepszych zespołów  folklorystycznych w kraju,  wielokrotnie  nagradzanym a jego koncerty cieszą się  olbrzymim powodzeniem. Został powołany do kultywowania tradycji muzyczno-wokalnych Wielkopolski  (tańce i przyśpiewki szamotulskie, biskupiańskie, z Dąbrówki Wlkp., Bambrów - mieszkańców dawnych wsi miasta Poznania a także tańce i przyśpiewki innych regionów kraju). 
  • Bajka na dobranoc - propozycja dla rodzin 
   godz. 21.15
   Przygoda koziołka i Bamberki. Ucieszna opowieść o koziołku z ratusza poznańskiego, max 30 słuchaczy Zapraszamy rodziny z dziećmi na wspólne czytanie bajki 'Przygoda koziołka i Bamberki'. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne!
  •  

  Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie

  • Bajki Mickiewicza i teatr lalek - warsztaty
   godz. 17.15  - Dzieci 4-6 lat
   godz. 19.00  - Dzieci 7-12 lat
   W programie: aktorskie czytanie, wykonywanie pacynek i kukiełek, nauka animacji lalkami i interpretacji scenicznej. Uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć umiejętności wyrażania twórczej ekspresji poprzez język teatralny i zabawę.
   Zajęcia poprowadzi aktorka Magdalena Pawelec

  Zachęcamy do odpoczynku w parku przy ognisku oraz skorzystania z przygotowanej oferty gastronomicznej.

   

  Muzeum Zamek w Gołuchowie

  • SPACER Izabela i kolekcja - propozycja dla dzieci
   godz. 18.00, 20.00
   Prezentujemy książeczkę dla dzieci 'Izabela i kolekcja' zapraszając na spacer po gołuchowskim zamku.