Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Baj Pomorski
  Gdzie: Toruń
  Piernikarska 9
  Kiedy: od 24-06-2018 16:30
  Cena: darmowe
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:+48 56 652 24 24
  E-mail:organizacja@bajpomorski.art.pl

  Noc Kupały

  Po spektaklu zapraszamy do wspólnego ogniska na pieczenie kiełbasek, a harcerze wciągną widzów do wyjątkowych zawodów...

   

  fot.Mateusz Jagielski

   

  Robinson Crusoe

  Słynna powieść Daniela Defoe o pewnym rozbitku należy dziś do klasyki literatury przygodowej. Młody Robinson Crusoe ucieka z domu i trafia na statek, który rozbija się na bezludnej wyspie. Tam bohater spędza kilkanaście lat, buduje dom, uprawia zboże, uczy się samodzielnego życia. Spotyka grupę ludożerców, z jednym z nich się zaprzyjaźnia. Crusoe udaje się wrócić do Anglii… Powieść Defoe stała się wzorem dla wielu późniejszych autorów. Do dzisiaj o jej wartości stanowi barwny język, pochwała tolerancji oraz zdolności do radzenia sobie w trudnych warunkach.

  W przedstawieniu Zbigniewa Lisowskiego nasz młody bohater przechodzi podobną drogę. Buntuje się przeciw rodzinie, podejmuje służbę na okręcie pewnego nadętego kapitana, w końcu ląduje na tajemniczej wyspie, gdzie poznaje piękno natury i mroczne strony świata dorosłych… Przy okazji dojrzewa, choć droga do tego jest długa i pełna niebezpieczeństw. Ale czy nie każdy z nas bywa czasem takim życiowym rozbitkiem?

  Spektakl ,,Baja Pomorskiego' będzie wciągającą przygodą! Barwne scenografia i kostiumy Pavla Hubički przeniosą widzów w baśniowy świat. Ozdobą przedstawienia są piosenki napisane przez Wojciecha Szelachowskiego, Jacka Pietruskiego i Zbigniewa Lisowskiego. Zostaną one zagrane na tle muzyki Zbigniewa Krzywańskiego, nawiązującej do klimatów irlandzkich i szantowych.

   

  Ahoj, żeglarze! Wszyscy na pokład ,,Baja Pomorskiego'!