Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
  • Szatnia
Miejsce: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Gdzie: Katowice
Rynek 10
Kiedy: od 17-04-2016 19:00
do 17-04-2016 20:00
Wiek: Nastolatek
Cena: 15,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 258 89 67
E-mail:bow@teatrslaski.art.pl

Nieme kino w teatrze: Cinema!

Kino obywało się bez słów przez dwie, trzy dekady. Było nieme, ale nie bez dźwięków. Początkowo dla ubogich, szybko przerodziło się w ogromny biznes. Anonimowi amanci i ubogie praczki z dnia na dzień mogli stać się gwiazdami dużego ekranu. Przemysł i magia, sława i pieniądze.

W estetyce niemego kina, z przerysowanym gestem, scenicznymi gagami i filmowymi efektami, piątka aktorów proponuje zabawną historię o tym, że magia kina może być niebezpieczna i złudna dla każdego.

Kino zastanawia się dziś nad swoimi korzeniami i robi to z wyśmienitymi efektami, czego dowodem są nagrodzone wieloma Oscarami filmy "Artysta" (2011) czy "Hugo i jego wynalazek" (2011).

My proponujemy podobną podróż - wyjątkowo jednak, bo poprzez teatralną scenę. Spektakl warto zobaczyć nie tylko ze względu na wzruszającą i zabawną grę aktorów, ale także pomysłową, plastyczną scenografię. Za sceną intensywnie cały czas pracuje zespół techniczny - w ciągu godzinnego pokazu na widzów czeka 29 scen i ponad 50 zmian zastawek scenografii, by uzyskać złudzenie filmowej narracji w teatrze.

 

Spektakl z napisami w języku polskim i włoskim.

 

Premiera "Cinema!" powstała jako międzynarodowa koprodukcja Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Fondazione Teatro Piemonte Europa w Turynie. (http://fondazionetpe.it)

 

Bilety na hasło POZYTYWKA w cenie 15 zł! Rezerwacje przyjmuje Biuro Obsługi Widzów tel. 32 258 89 67.