Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Baj Pomorski
  Gdzie: Toruń
  Piernikarska 9
  Kiedy: od 21-01-2018 12:00
  do 26-01-2018 12:00
  Cena: od 18,00
  do 22,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:+48 56 652 24 24
  E-mail:organizacja@bajpomorski.art.pl

  Najmniejszy Bal Świata

  Jak sobie poradzić z dziecięcym buntem? Jak uczyć dzieci trudnej sztuki przepraszania i dziękowania? W jaki sposób wytłumaczyć dziecku, jak ważny jest szacunke wobec drugiego człowieka?

   

  fot.Marcin Klawiński

   

  Główna bohaterka przedstawienia, Migawka, odbywa podróż inicjacyjną, podczas której uczy się trudnej sztuki panowania nad swoimi emocjami, przede wszystkim zaś szanowania drugiego człowieka, okazywania mu uczuć i empatii.

  Przedstawienie zostało pomyślane jako program telewizyjny o nazwie 'Najmniejszy Bal Świata', w którym toczy się rozmowa o 'trudnych' dzieciach. Pomysł na toruńską inscenizację różni się od tekstu dramatu, dlatego też jego autorka Malina Prześluga zgodziła się go zmodyfikować tak, by opowieść o Najmniejszym Królestwie Świata współgrała z realiami programu telewizyjnego. W ten sposób Pan Przechodzień stał się Panem Prezenterem, a rodzina królewska przeobraziła się w polską rodzinę o nazwisku Król.

  Zapraszamy Państwa na pierwsze w Polsce przedstawienie multimedialne, które łączy techniki teatru lalkowego z technikami telewizyjnymi (przede wszystkim blue box) i filmowymi. Nad spektaklem pracowali artyści teatru dla dzieci, których cechuje szalona wyobraźnia i jednoczesne poważne traktowanie młodego widza: Malina Prześluga, której dramaty zaczynają się cieszyć coraz większym powodzeniem, oraz Paweł Aigner znany w Toruniu z takich przedstawień, jak choćby 'Na Arce o ósmej' czy 'Pinokio'.

   

  • Czas trwania: 70 min.
  • Od lat: 6.

  Kalendarz spektakli znajdziecie na stronie Teatru Baj Pomorski.