Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Zabrze
Stanisława Webera 18
Kiedy: od 19-08-2016 20:00
do 19-08-2016 23:00
Wiek: Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:(32) 271 56 41 w. 22
E-mail:sekretariat@dmit.com.pl

Muzyczne Lato- Habakuk

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

 

Habakuk to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od 26 lat. W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki zaś znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Dla Habakuka najważniejsze były i są koncerty. Od początku istnienia zespół zagrał ich już grubo ponad 1000, zarówno klubowych (w tym duże trasy Rege Tonite), jak i na licznych festiwalach.
W 2007 roku był headlinerem Przystanku Woodstock (występ uwieczniony wydawnictwem DVD), grał na festiwalach w Węgorzewie i Jarocinie, a także wielokrotnie na Ostróda Reggae Festivalu i Reggae Dub Festivalu w Bielawie.


Sukcesem zakończyła się długa, dwutygodniowa trasa po Wyspach Brytyjskich i Irlandii. Habakuk odwiedził 7 miast i spotkał się ze znakomitymi reakcjami ze strony publiczności. Grupa z powodzeniem koncertowała również w Niemczech, Czechach, Belgii, Austrii, na Ukrainie i na Słowacji.
Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao. Wielkim przeżyciem był wspomniany już występ na festiwalu Glastonbury w czerwcu 2007 roku. Ma on ponad 40-letnią tradycję, a grali i grają na nim najwięksi giganci światowej muzyki. Habakuk wystąpił na Left Field Stage, jednej z około 30 scen funkcjonujących na terenie festiwalu. Propaguje ona idee wolnościowe, wspiera walkę z dyktaturami i prawa pracownicze. Zespół już wcześniej angażował się w podobne inicjatywy, występując między innymi na koncertach wspierających Wolny Tybet czy Wolną Białoruś.