Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • WC
 • Pod dachem
Gdzie: Katowice
al. W. Korfantego 3
Kiedy: od 29-10-2016 13:00
do 29-10-2016 14:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Cena: 7,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:32 779 93 90
E-mail:dyrekcja@muzeumslaskie.pl

Muzeum z Każdej Strony / 29.10

 

Nowe cykle edukacyjne w Muzeum Śląskim

 

Warsztaty oparte na aktualnych wystawach i wydarzeniach w Muzeum Śląskim, szkółka gwary śląskiej, spotkanie odkrywające niezwykłe obiekty muzealne niewidoczne na co dzień - to propozycje całorocznych zajęć dla najmłodszych w nowym roku szkolnym. Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy natomiast cykl warsztatów malarskich dla pasjonatów oraz wykłady objaśniające mechanizmy rządzące historią sztuki. Przedstawiamy tegoroczną ofertę edukacyjną dla aktywnych uczestników kultury w każdym wieku.

 

W nowej odsłonie zaprezentowany zostanie cykl Muzeum z każdej strony dla uczestników w wieku 6-12 lat. Tym razem na dzieci i ich opiekunów czekają niezwykłe przedmioty, które - choć ściśle związane z działalnością muzeum - nie są jednak eksponowane na naszych wystawach. Chcemy je wspólnie odkryć i zaprezentować z każdej strony: poznać sposób, w jaki powstały, zrozumieć ich przeznaczenie i dowiedzieć się o metodach pracy ich twórców. Zajęcia poprowadzą Monika Iwanowska oraz Monika Czernik-Czublun.

 

 • 29.10.2016 // godz. 13.00 // UWAGA: spotkanie w muzeum przy al. W. Korfantego 3 w Katowicach
  ZADANIE DLA ARCHEOLOGA

  Zadaniem archeologa jest odtwarzanie społeczno-kulturowej przeszłości człowieka na podstawie narzędzi, przedmiotów znalezionych na ziemi, pod ziemią lub w wodzie. Czasem trzeba zrekonstruować używane kiedyś narzędzie lub naczynie - i właśnie takie zadanie będą mieli uczestnicy zajęć. Dzieci dowiedzą się, na czym polega pasjonująca praca archeologa, a także zobaczą wybrane zabytki archeologii należące do Muzeum Śląskiego.

Informacje praktyczne: 

 • Preferowany wiek uczestników: 6-12 lat. 
 • Zbiórka przed warsztatami przy kasach. 
 • Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. 
 • Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie. 
 • Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online: http://bilety.muzeumslaskie.pl . 
 • Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.