Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  T. Dobrowolskiego 1
  Kiedy: od 26-11-2016 13:00
  do 26-11-2016 14:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Cena: 7,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:32 213 08 11
  E-mail:dyrekcja@muzeumslaskie.pl

  Muzeum z Każdej Strony / 26.11

   

  Nowe cykle edukacyjne w Muzeum Śląskim

   

  Warsztaty oparte na aktualnych wystawach i wydarzeniach w Muzeum Śląskim, szkółka gwary śląskiej, spotkanie odkrywające niezwykłe obiekty muzealne niewidoczne na co dzień - to propozycje całorocznych zajęć dla najmłodszych w nowym roku szkolnym. Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy natomiast cykl warsztatów malarskich dla pasjonatów oraz wykłady objaśniające mechanizmy rządzące historią sztuki. Przedstawiamy tegoroczną ofertę edukacyjną dla aktywnych uczestników kultury w każdym wieku.

   

  W nowej odsłonie zaprezentowany zostanie cykl Muzeum z każdej strony dla uczestników w wieku 6-12 lat. Tym razem na dzieci i ich opiekunów czekają niezwykłe przedmioty, które - choć ściśle związane z działalnością muzeum - nie są jednak eksponowane na naszych wystawach. Chcemy je wspólnie odkryć i zaprezentować z każdej strony: poznać sposób, w jaki powstały, zrozumieć ich przeznaczenie i dowiedzieć się o metodach pracy ich twórców. Zajęcia poprowadzą Monika Iwanowska oraz Monika Czernik-Czublun.

   

  • 26.11.2016 // godz. 13.00  // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice
   PRACOWNIA GRAFIKA

   Podczas warsztatów poznamy pracę znanego śląskiego artysty - Jana Nowaka oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytania związane z tworzeniem grafik: Jak powstaje odbitka graficzna? Czy czarno-biały obraz to rysunek? Czy jest on namalowany, czy to po prostu wydruk komputerowy? Podczas zajęć skupimy się na osobliwej technice, jaką jest linoryt. Poznamy sposoby tworzenia matrycy i sami spróbujemy ją wykonać. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania własnej odbitki za pomocą prasy graficznej.

  Informacje praktyczne: 

  • Preferowany wiek uczestników: 6-12 lat. 
  • Zbiórka przed warsztatami przy kasach. 
  • Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. 
  • Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie. 
  • Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online: http://bilety.muzeumslaskie.pl . 
  • Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.