Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Katowice
T. Dobrowolskiego 1
Kiedy: od 11-02-2017 15:00
do 11-02-2017 16:00
Wiek: Przedszkolak
Cena: 7,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:322130811
E-mail:dyrekcja@muzeumslaskie.pl

Muzeum Dla Malucha / 11.02

 

Nowe cykle edukacyjne w Muzeum Śląskim

 

Warsztaty oparte na aktualnych wystawach i wydarzeniach w Muzeum Śląskim, szkółka gwary śląskiej, spotkanie odkrywające niezwykłe obiekty muzealne niewidoczne na co dzień - to propozycje całorocznych zajęć dla najmłodszych w nowym roku szkolnym. Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy natomiast cykl warsztatów malarskich dla pasjonatów oraz wykłady objaśniające mechanizmy rządzące historią sztuki. Przedstawiamy tegoroczną ofertę edukacyjną dla aktywnych uczestników kultury w każdym wieku.

 

Pamiętamy o maluchach w wieku 4-6 lat, które chcemy włączyć w najważniejsze wydarzenia organizowane przez muzeum. Punktem wyjścia każdych warsztatów w ramach tegorocznej edycji Muzeum dla malucha będą aktualne wystawy, bieżące spotkania czy obchody ważnych dla Muzeum Śląskiego uroczystości, jak np. wystawa czasowa izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana: Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג. Zajęcia poprowadzi Beata Grochowska - kierownik Działu Edukacji w Muzeum Śląskim.

 

  • 11.02 // godz. 15.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice 
    Kolorowy Śląsk na obrazach Pawła Wróbla pomoże nam wyobrazić sobie miejsca i zwyczaje, których już nie ma. Sięgniemy do wspomnień babć i pradziadków, a potem pokolorujemy współczesne śląskie pejzaże.

Informacje praktyczne: 

  • Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
  • Zbiórka przed warsztatami przy kasie.
  • Bilety w cenie 7 zł można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online poprzez system: http://bilety.muzeumslaskie.pl
  • Zajęcia odbywają się w Muzeum Śląskim przy ul. T. Dobrowolskiego 1 lub przy al. W. Korfantego 3 w Katowicach.
  • Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.