Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Katowice
T. Dobrowolskiego 1
Kiedy: od 08-10-2016 15:00
do 08-10-2016 16:00
Wiek: Przedszkolak
Cena: 7,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:32 213 08 11
E-mail:dyrekcja@muzeumslaskie.pl

Muzeum Dla Malucha / 08.10

 

Nowe cykle edukacyjne w Muzeum Śląskim

 

Warsztaty oparte na aktualnych wystawach i wydarzeniach w Muzeum Śląskim, szkółka gwary śląskiej, spotkanie odkrywające niezwykłe obiekty muzealne niewidoczne na co dzień - to propozycje całorocznych zajęć dla najmłodszych w nowym roku szkolnym. Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy natomiast cykl warsztatów malarskich dla pasjonatów oraz wykłady objaśniające mechanizmy rządzące historią sztuki. Przedstawiamy tegoroczną ofertę edukacyjną dla aktywnych uczestników kultury w każdym wieku.

 

Pamiętamy o maluchach w wieku 4-6 lat, które chcemy włączyć w najważniejsze wydarzenia organizowane przez muzeum. Punktem wyjścia każdych warsztatów w ramach tegorocznej edycji Muzeum dla malucha będą aktualne wystawy, bieżące spotkania czy obchody ważnych dla Muzeum Śląskiego uroczystości, jak np. wystawa czasowa izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana: Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג. Zajęcia poprowadzi Beata Grochowska - kierownik Działu Edukacji w Muzeum Śląskim.

 

  • 8.10. godz. 15.00 "Żeby było ładne, czyli jak dawniej rzeczy ważne ozdabiano" 
    W ramach wydarzeń związanych z rocznicą chrztu Polski przyjrzymy się starej chrzcielnicy i porównamy zdobiący ją ornament z innymi pięknie dekorowanymi przedmiotami z kolekcji śląskiej sztuki sakralnej. Spotkanie zakończą rodzinne warsztaty zdobnicze.

Informacje praktyczne: 

  • Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
  • Zbiórka przed warsztatami przy kasie.
  • Bilety w cenie 7 zł można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online poprzez system: http://bilety.muzeumslaskie.pl
  • Zajęcia odbywają się w Muzeum Śląskim przy ul. T. Dobrowolskiego 1 lub przy al. W. Korfantego 3 w Katowicach.
  • Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.