Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lublin
  Al. Unii Lubelskiej 2
  Kiedy: od 21-07-2018 12:00
  do 21-07-2018 16:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:+48 81 464 43 01
  E-mail:info@tarasyzamkowe.pl

  Miodobranie

  Z końcem czerwca dach Tarasów Zamkowych zaczął tętnić dodatkową energią. Wszystko za sprawą ponad 200 tysięcy pszczół, które zamieszkały w Pasiece Zamkowej, złożonej z czterech uli. Znajdują się one w specjalnej strefie na dachu, na terenie łąki na co dzień  niedostępnej dla klientów. Już w sobotę, 21 lipca w godz. 12:00 - 16:00, odbędzie się pierwsze miodobranie.

   

   

  Moda na miejskie pasieki trwa od kilku lat. Ule na stałe wpisały się już w krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachu katedry Notre Dame, budynkach uniwersytetów, hoteli, w Londynie - na dachach biurowców czy sal koncertowych. Zielony dach wraz z roślinnością charakterystyczną dla Lubelszczyzny, będący specjalnym wyróżnikiem Tarasów Zamkowych, jest również doskonałym miejscem do postawienia miejskiej pasieki. Właśnie tu, od strony północnej, w czterech ulach zamieszkały pszczoły. To aż 200 tys. nowych lokatorów!

  Nowi mieszkańcy uli, znajdujących się na dachu Tarasów Zamkowych, to pszczoły miodne rasy Buckfast, łagodne, nierojliwe, bardzo dobrze znoszące zimę, a przede wszystkim - dające dużo miodu. Żywią się kwiatami drzew rosnących w pobliżu - klonu, akacji czy lipy. Pszczoły można zaobserwować podczas pracy od świtu do zmierzchu, natomiast wieczorem wszystkie przebywają w swoich ulach.

  - Pasieka Zamkowa na dachu naszego centrum handlowego jest okazją, by dać pszczołom nowy dom, jednocześnie chroniąc je przed różnorodnymi zagrożeniami. To także kolejny element bioróżnorodności i to zlokalizowanej w samym sercu miasta! To również wiele korzyści dla otoczenia i naszych klientów - podkreśla Mariola Chmielewska, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

  Inauguracja Pasieki Zamkowej na tarasie widokowym połączona będzie z pierwszym miodobraniem - każdy chętny będzie mógł wziąć w nim udział. Odbędzie się 21 lipca w godzinach 12:00 - 16:00, a specjalne pokazy, prowadzone przez doświadczonego pszczelarza - opiekuna Pasieki Zamkowej, trwać będą w godzinach 13:00 - 16:00. Podczas miodobrania można będzie poznać ciekawostki z życia pszczół, posłuchać opowieści o miodzie i pszczołach. Można też będzie zajrzeć w głąb specjalnego szklanego pokazowego ula, a także spróbować pysznego, pochodzącego z własnych uli miodu - pierwszy Miód Tarasowy będzie mieć smak lipowo-spadziowy. 

   

   

  Miodobranie będzie także okazją do wspólnej zabawy, o którą zadbają pszczółki - animatorki. Poprowadzą one warsztaty rysunkowe i plastyczne, obejmujące m.in. modelowanie z wosku, produkcję świec z wosku, modelowanie z ciastoliny dla najmłodszych, robienie pszczółek - zabawek.