Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka
  Gdzie: Gdańsk
  Ołowianka 1
  Kiedy: od 02-12-2018 12:00
  do 02-12-2018 13:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 15,00
  do 55,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:+48 58 320 62 50, +48 58 320 62
  E-mail:sekretariat@filharmonia.gda.pl

  Mikołajkowy koncert familijny. Mikołaj w kosmosie

  'Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy, pasjonujące połączenie sztuki z nauką'
  Entuzjastycznie przyjęta przez młodych melomanów propozycja programowa Filharmonii Bałtyckiej powraca również w nowym sezonie artystycznym. 'Kosmiczna Filharmonia' to cykl koncertów, w których wiedza o kosmosie łączy się z edukacją muzyczną. Tym razem zapraszamy całe rodziny do śledzenia muzycznych przygód znanego gdańskiego astronoma w specjalnym odcinku 'Mikołaj w Kosmosie'. Sylwetki znanych kompozytorów przybliży dzieciom równie znany Jan Heweliusz, a sala koncertowa Filharmonii zamieni się w prawdziwe kosmiczne obserwatorium. Najmłodsi zobaczą atrakcyjne widowisko muzyczne z udziałem aktorów i muzyków, nie zabraknie również wyczekiwanego przez wszystkie dzieci Św. Mikołaja. Wysoki walor edukacyjny wydarzenia zapewnia zaangażowanie specjalistów z dziedziny muzyki oraz merytoryczne wsparcie ekspertów z Polskiej Agencji Kosmicznej. Koncert polecamy jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

   


  'Mikołaj w Kosmosie'


  Heweliusz był nie tylko wspaniałym astronomem, ale także zdolnym majsterkowiczem. Swoje instrumenty do pomiarów i obserwacji nieba sporządził sam. Na dachu kamienicy, w której mieszkał zbudował obserwatorium astronomiczne. Poza pięknie zdobionymi instrumentami do pomiarów skonstruował tak wielki teleskop, że z braku miejsca przechowywał go pod miastem.
  Czy artyści muzycy też sami budują swoje instrumenty? Który instrument nie mieści się w futerale i dlaczego nie można go zabrać do domu? Czy Mikołaj umie śpiewać i skąd się wzięła Gwiazda Betlejemska? Stawiamy nietypowe pytania i zaglądamy w najodleglejsze rejony muzyki aby poznać odpowiedzi na temat Wszechświata i nas samych.

   

  W programie m.in.: W.A. Mozart, L. van Beethoven, F. Schubert

  Grupa wiekowa: 5 - 10 lat

  Czas trwania: 60 minut

  Kierownictwo artystyczne: Natalia Walewska
  Scenariusz: Anna Bona
  Konsultacje POLSA: Przemysław Rudź
  Aktorzy: Bogdan Smagacki, św. Mikołaj
  Muzycy z Orkiestry PFB

   

  Bilet rodzinny 95 złotych dostępny w kasach PFB

   

  Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty familijne w kasach PFB obowiązują następujące ceny na pojedynczy koncert: normalny 12-35 zł, ulgowy 8-25 zł.