Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej
  Gdzie: Ruda Śląska
  Piotra Niedurnego 69
  Kiedy: od 06-12-2018 09:00
  do 06-12-2018 17:00
  Cena: od 15,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  Tel:32 2486 240
  E-mail:bilety@mckrudasl.pl

  MIKOŁAJKI w MCK 

  6 grudnia 2018 /czwartek/ godz. 9.00, 11.00 i 17.00 - 'Pchła Szachrajka' - spektakl familijny dla dzieci w wieku od 3 do 99 lat w wykonaniu artystów Teatru Żelaznego
  w Katowicach

   

  Bilety w cenie:


  - spektakle o godz. 9.00 i 11.00:  15 zł (parter)
  - spektakl o godz. 17.00:  20 zł (parter) i 15 zł (balkon)

   

  Rezerwacje: 32 2486 240, bilety@mckrudasl.pl

  Sprzedaż on-line: <<< link do zakupu biletów w zakładce 'Kup bilet' <<<

   

  'Pchła Szachrajka' to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

   

   

  Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

  'Uśmiech - to pierwsze, co przychodzi mi do głowy po obejrzeniu spektaklu 'Pchła Szachrajka' w Teatrze Żelaznym w Katowicach. Miałam przyjemność obejrzeć go niedawno z dwójką moich dzieci: pięciolatkiem i dwulatką, którzy zachwyceni i zaciekawieni z radością uczestniczyli w przygodach niesfornej Pchełki. To, co spodobało mi się szczególnie, to oprócz wspaniałego aktorstwa (świetna rola Pani Marty Marzęckiej, której doskonałym uzupełnieniem była postać grana przez Pana Piotra Wiśniewskiego), mnóstwo kolorów, wspaniała muzyka oraz podejście osób pomagających tworzyć Teatr Żelazny (uprzejmi, uśmiechnięci, wyrozumiali dla potrzeb dzieci). Gorąco polecam, jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie W przypadku dzieci - jest tu ciekawa historia z morałem, wieloma akcentami humorystycznymi (czego dowodem były częste wybuchy głośnego szczerego śmiechu). My dorośli mamy tu możliwość przeniesienia się do czasów dzieciństwa i oderwania od codzienności'.
  Justyna Chmielewska /www.czasdzieci.pl

  Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:
  - Dariusz Wiktorowicz - reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.
  ​- Marta Marzęcka -  wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w BielskuBiałej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone role w spektaklach dla dzieci.
  ​- Piotr Wiśniewski -  aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.
   

  • Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
  • ​Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
  • Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki
  • ​Premiera: 2 kwietnia 2016
  • Występują: Marta Marzęcka i Piotr Wiśniewski


  Czas trwania spektaklu: 50 min.

  - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Dariusz Wiktorowicz - reżyseria
  Aktor i reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci. W 2006 roku zdobył Nagrodę Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnienia i ochrony kultury; 2007: Nagroda śląska 'Złota Maska' za najlepszy spektakl dla dzieci: 'Robinsona Cruzoe' w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. 2007: Nagroda za reżyserię i dla najlepszego przedstawienia dla dzieci: 'Króla Maciusia' Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na Festiwalu 'Bosporskie Agony' na Krymie. 2009 obfitował w Brązowy Medal 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis'. ​