Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 01-06-2018 18:00
  do 03-06-2018 15:00
  Cena: od 0,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Pierwszy weekend czerwca będzie obfitował w atrakcje dla całej rodziny. Z okazji 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci przygotowaliśmy spektakle, bezpłatne warsztaty, a także wydarzenie specjalne - panel dyskusyjny z udziałem dzieci. 

  Świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka rozpoczniemy 1 czerwca premierą spektaklu BABCIA NA JABŁONI w reżyserii Jarosława Kiliana. 

  2 czerwca zapraszamy małych i dużych na magiczne przedstawienie na motywach powieści Janusza Korczaka - KRÓL MACIUŚ PIERWSZY. Spektakl przedstawia świat pod rządami Maciusia i próbuje odpowiedzieć na pytania, czy świat dorosłych jest gotowy na rządy dzieci i czy dzieci mogą być gotowe na rządzenie światem dorosłych. Przyjdźcie do nas i sami się przekonajcie! 

  3 czerwca chcemy oddać głos dzieciom. Zaprosimy je do czynnego udziału w dziecięcym panelu dyskusyjnym poświęconym SZTUCE DZIECI.

  W trakcie obchodów Dnia Dziecka w ramach plenerowego Ogrodu Sztuk odbędzie się kilkanaście bezpłatnych interdyscyplinarnych warsztatów pod hasłem SZTUKA DZIECI - przypominamy, że na zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc. Warto się pospieszyć z rezerwacjami - biletów szybko ubywa!
   

  • KRÓL MACIUŚ PIERWSZY |wiek 10+| 2.06 - 15:00  
  Król Maciuś Pierwszy, Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej

   

  Niekonwencjonalna inscenizacja 'Króla Maciusia Pierwszego' Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest próbą skonfrontowania klasycznej historii ze współczesnością. Budowana za pomocą obrazów opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. W spektaklu pada niewiele słów, mimo to widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.

   

  • Panel dyskusyjny - SZTUKA DZIECI | 3.06 - 15:00 

  Paneliści: dzieci, które tworzą
  Prowadząca: Weronika Idzikowska

  Wstęp wolny - zapraszamy do czynnego udziału dzieci wraz z opiekunami
  Nietypowy panel dyskusyjny poświęcony sztuce dzieci, w którym głos zabiorą - w miejsce dorosłych krytyków i teoretyków sztuki dziecka - sami twórcy. Pomysł panelu narodził się z przekory wobec powszechnego modelu debaty publicznej, do której zaprasza się głównie tzw. autorytety, rzadko natomiast przedstawicieli grup, których one bezpośrednio dotyczą. Celem panelu jest umożliwienie dzieciom zabrania głosu w sprawie, która dotyczy ich bezpośrednio i sprawdzenie, co z tego wyniknie. Niemniej ważnym celem - spotkanie i wymiana doświadczeń między dziećmi, które tworzą i wszystkimi, którzy są zainteresowani sztuką dzieci.