Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
  Gdzie: Sierpc
  Gabriela Narutowicza 64
  Kiedy: od 24-08-2019 10:00
  do 24-08-2019 18:00
  Cena: od 0,00
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Gry
  Tel: 24 275 28 83 wew. 36, 37
  E-mail:rezerwacje@mwmskansen.pl

  Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnością

  Już w najbliższą sobotę 24 sierpnia Muzeum Wsi Mazowieckiej otworzy swoje bramy dla osób z niepełnosprawnościami. Nadrzędnym celem tego wydarzenia jest przeciwdziałanie alienacji, chęć integracji oraz uświadamiania, że żadna choroba czy niesprawność nie musi oznaczać braku aktywności i wykluczenia społecznego. Wydarzenie współorganizowane jest po raz kolejny ze Stowarzyszeniem "Szansa na Życie" oraz Burmistrzem Miasta Sierpca. 

  Atrakcje bez barier 

  Impreza skierowana jest do osób z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Jej niewątpliwym atutem jest przyjazna atmosfera i liczne atrakcje. Na terenie muzealnej ekspozycji będzie można bowiem zajrzeć do niemal wszystkich obiektów. Ułatwieniem powinny być też pokazy wykonywane na zewnątrz, a nie jak zwykle w chałupach. Osoby niesłyszące będą miały możliwość otrzymania audioprzewodnika w języku migowym. Dodatkowo Skansen dysponuje także pętlą indukcyjną, wspomagającą odbiór dźwięku. Z kolei osoby z niepełnosprawnością wzroku będą mogły "zobaczyć rękoma" wybrane ekspozycje. Na odwiedzających czekać będą rzemieślnicy: kowal, plecionkarz i szewc, prezentując swój warsztat pracy. W zagrodach chłopskich z końca XIX i początku XX wieku nie zabraknie także pokazów ubijania masła w drewnianej kierzance, ręcznego prania i maglowania bielizny, czy też wykonywania ozdób z papieru. W programie przewidziane jest również miejsce na ruch, zabawę i współzawodnictwo. Uczestnicy z pewnością chętnie wezmą udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach i warsztatach plastycznych, bowiem najlepszą formą integracji jest wspólne stawianie czoła wyzwaniom i przyjacielska rywalizacja. Imprezę zakończy wspólne ognisko na polanie i zabawa "na dechach" przy akompaniamencie wiejskiej Kapeli Pana Jacka. 

   

  Impreza dla grup i osób indywidualnych

  Bilety w cenie 2 zł od osoby obowiązują tylko w tym dniu dla osób z niepełnosprawnością i ich asystentów/opiekunów. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie internetowej www.mwmskansen.pl, na plakatach, banerach oraz profilu Muzeum Wsi Mazowieckiej na Facebooku.  Grupy zorganizowane mogą dokonywać rezerwacji do 20 sierpnia 2019 r. pod numerem telefonu: 24 275 28 83 wew. 36, 37 lub pisząc email na adres: rezerwacje@mwmskansen.pl.