Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
  • Szatnia
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
pl.Karin Stanek 1
Kiedy: od 22-05-2016 19:30
do 22-05-2016 21:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 15,00
do 20,00 zł/osoba
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:032/ 389 31 09
E-mail:sekretariat@becek.pl

Marzenia z piasku

TEATROMANIA 2016 - "Marzenia z piasku" ("Dreams of Sand) - Ytuquepintas Company (Hiszpania)

"Marzenia z piasku" to piękne, pełne wizualnej poezji przedstawienie, łączące tworzenie malowanych piaskiem obrazów z wykonywaną na żywo muzyką oraz elementami sztuki lalkarskiej. Opowieść dla widzów w każdym wieku.

 

Wykorzystując tę subtelną formę hiszpańscy artyści opowiadają uniwersalną historię, na którą składają się obrazy, migawki z życia dwojga ludzi, ich marzenia - od dzieciństwa przez rozmaite ulotne, ale też zapadające w pamięć doświadczenia, po dorosłość i wreszcie czas spojrzenia wstecz, za siebie. "Marzenia z piasku" to rodzaj teatru, który jest zarazem nowoczesny i głęboko zakorzeniony w tradycji - tradycji opowiadania poruszających, pełnych emocji opowieści - w tym przypadku opowieści bez słów, z wykorzystaniem wykonywanej na żywo muzyki.

 

fot. Marta G. Cardellac
fot. Gerardo Sanz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ytuquepintas to młody kataloński zespół działający od 2012 r. i mający swoją siedzibę w Mataró (Barcelona). Grupę założył uprawiający wiele dziedzin sztuki artysta Borja González we współpracy z kompozytorem i pianistą Rocim Salą oraz zajmującym się produkcją spektakli Joaquimem Aragó. Obecnie do zespołu dołączyli muzycy Francesc Pugčs (wiolonczela) i Alexandre Guitart (instrumenty perkusyjne).

 

Zespół specjalizuje się w realizowaniu spektakli, których głównym motywem są malowane piaskiem obrazy - tworzone na podświetlonym stole, z którego obraz przekazywany jest w czasie rzeczywistym na duży ekran. W spektaklach często wykorzystywane są dużych rozmiarów lalki oraz zwykle wykonywana na żywo muzyka. Wszystko po to, aby nieść w świat piękne, wypełnione poezją historie, opowieści, których odbiorcą może być widz w każdym wieku. 

 

fot. Marta G. Cardellac

miejsce: Becek, sala ToTu
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu spektaklu)