Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zabrze
  3 maja 91a
  Kiedy: od 04-03-2018 16:00
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
  Tel:32/278 08 02
  E-mail:kontakt@mok.art.pl

  Marzec z MOK-iem

   

  ZAJĘCIA STAŁE:

  Zajęcia dla dzieci i młodzieży

  • MISTRZOWSKA AKADEMIA TAŃCA zaprasza na zajęcia z tańca towarzyskiego i hip-hopu. Zajęcia prowadzą mistrzowie tańca i instruktorzy z doświadczeniem trenerskim i pedagogicznym. Zapisy i szczegółowe informacje tel.604 538 253.
  • CHEERLEADERS 'ENERGY'

  Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders 'ENERGY' zaprasza na treningi dziewczyny i chłopców. Zajęcia odbywają się we wtorki od 17.30 oraz w czwartki o 18.30.

   

  • SENSOPLASTYKA 

  14.03, 21.03, godz. 18.00

  Przez ponad godzinę uczestnicy warsztatów mogą ubrudzić się do woli poznając całą paletę kolorów, smaków, zapachów i faktur. Lepią, malują, kosztują, bawią się. Wszystkie wykonane prace w trakcie procesu tworzenia, jak i po mogą w całości zjeść, ponieważ organizatorzy warsztatów bazują tylko i wyłącznie na produktach spożywczych, bezpiecznych dla naszych pociech. Dzieci tworzą całym ciałem, pracując na odpowiednio przygotowanej do tego przestrzeni. Na każdych zajęciach istnieje możliwość uczestniczenia dziecka ze swoimi rodzicami.

  Zapisy i szczegółowe informacje, BUBASKI GUGASKI, tel. 530 109 080.

   

  Zajęcia dla dorosłych 

  • SZKOŁA TAŃCA DANCEFLOOR zaprasza na profesjonalne zajęcia tańca pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Proponujemy: taniec towarzyski, taniec latynoamerykański solo, kursy tańca dla narzeczonych. 

  Zapisy i szczegółowe informacje www.szkoladancefloor.pl, tel. 607 295 343.

   

  • PRÓBY ORKIESTRY DĘTEJ Zabrzańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego (wtorki). 
  • ROZGRYWKI - KLUBU 'SKATA' - MOK Zabrze (wtorki). 

   Zajęcia dla seniorów

  SPOTKANIA CZŁONKÓW KÓŁ PZERII NR 4 i NR 5 (poniedziałki, czwartki).

   

   

  IMPREZY:

   

  • 04.03, godz. 16.00

  MARK DRAMA

  'Mark Drama' to innowacyjne przedstawienie oparte na Ewangelii Marka, w formie teatru ze sceną w środku. Na widzów czeka 15 aktorów amatorów, którzy podczas 90 minut dynamicznej akcji, brak mikrofonów, kostiumów, rekwizytów pozwalają widzowi znaleźć się w centrum wydarzeń opisywanych w Ewangelii Marka. Przedstawienie powstało w Wielkiej Brytanii, wystawiane jest od lat w wielu krajach Europy, gdzie spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem. 

  W Polsce 'Mark Drama' realizowane jest od 2012 r. i jak dotąd wystawiana była w takich miejscowościach jak Kraków, Katowice, Opole, Gliwice, Pszczyna czy Wrocław. 

  Organizator: Fundacja 4R - rodzina, radość, refleksja, rozwój, Wspólnota Alleluja, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie (ChSA) działające przy Uniwersytecie Śląskim

  Impreza zamknięta.

   

  • 5, 12, 19, 26.03, godz. 17.15-20.15

  Alpha - spotkanie połączone z kursem ewangelizacyjnym

  Organizator: Fundacja 4R - rodzina, radość, refleksja, rozwój.

   

  • 08.03, godz. 16.00

  Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet PZERII KOŁO NR 4

  Informacje i zapisy u prezesa.

   

  • 10.03, godz. 16.00

  Walne zebranie sprawozdawcze

  Organizator: Rodzinne Ogródki Działkowe 'SŁOŃCE'

  Impreza zamknięta.

   

  • 12.03, godz. 10.00

  Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet PZERII KOŁO NR 5

  Informacje i zapisy u prezesa.

   

  • 17.03, godz. 15.00

  SPOTKANIE CZŁONKÓW ŚLĄSKIEGO STOWARZYSZENIA CHORYCH NA SM 'SEZAM'

  Organizator: Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM 'SEZAM' z Gliwic.

  Impreza zamknięta.

   

  • 21.03, godz. 13.30

  'KROPLA TĘCZY'

  Świetlice środowiskowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu po raz 22 organizują uroczystość wręczania Orderów 'Kropla Tęczy'. Odznaczenie to jest przyznawane instytucjom lub osobom fizycznym, które wyróżniły się w charytatywnej pracy z dziećmi i  dla  dzieci
  w Zabrzu. Kandydatem do odznaczenia może być osoba lub organizacja , która działając na rzecz dzieci nie czerpie z tego żadnych korzyści materialnych, a jednocześnie swoje funkcje pełni minimum  przez cały poprzedzający rok. Wszystkie  zebrane kandydatury rozpatrywane są podczas Kapituły, w skład której wchodzą dzieci, ich opiekunowie, pomysłodawcy oraz osoby wcześniej nagrodzone. Okazuje się że w Zabrzu  mieszka wiele ludzi 'dobrej woli', którzy  dostrzegają problemy dzieci, niosąc bezinteresowną pomoc. Są to zarówno ludzie , którzy mając środki finansowe chętnie się nimi dzielą wspierając potrzebujących jak i  skromni wolontariusze, którzy mają  wolny czas i chęci i tak pomagają dzieciom.  Ordery 'Kropla Tęczy' dają możliwość podziękowania za trud, zaangażowanie oraz bezinteresowność.

  Organizator: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

   

  • 23, 26, 28 marzec, od godz. 10.00 Miejski Ośrodek Kultury
  • 27 marzec, od godz. 10.00 DOK Pawłów

  64. FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ IM. N. KROCZKA

  Już po raz sześćdziesiąty czwarty na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się zabrzańska młodzież i dzieci podczas Dni Teatru oraz Dnia Tańca w ramach Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Zespoły zapraszamy do występów podczas Dnia Muzyki do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Zabrzu - Pawłowie. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Festiwalu był Władysław Rzeszowski. W 1992r. nadano Festiwalowi imię Norberta Kroczka, zasłużonego twórcy zabrzańskiej kultury. W trakcie wielu dekad zmieniała się nazwa, kształt, terminy, lecz idea przedsięwzięcia pozostawała niezmienna. W ostatnich kilku latach Festiwal cieszył się wielką popularnością. Do organizatorów napływa ponad 100 zgłoszeń w różnych kategoriach, dając łącznie ok. 1200 uczestników.

  Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, 

  Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Towarzystwo Kultury Teatralnej, Teatr Nowy w Zabrzu, Parafia Ewangelicko-Augsburska, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.

  Więcej informacji na stronie: http://www.mdk2.zabrze.pl.

   

   

  MALOWANE ZABRZE 2017 - GALERIA MOK 

  Już po raz czwarty w Miejskim Ośrodku Kultury gości wystawa prac malarskich uczniów Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych z Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu. Prezentowane prace powstały jesienią 2017 roku i są osobistą, ekspresyjną notatką rzeczywistych zakątków Zabrza. Ich autorzy, młodzi adepci sztuk plastycznych, starali się zaprezentować swoje umiejętności techniczne i artystyczną osobowość.

  Wystawa potrwa do 20 marca 2018r. Wstęp bezpłatny.