Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Miejsce: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
    Gdzie: Lublin
    Al. Racławickie 8/22B
    Kiedy: od 25-04-2017 09:30
    do 26-04-2017 11:30
    Cena: 17,00 zł/osoba
    Kategoria: Kina, teatry i opery
    Tel:81-532 32 25
    E-mail:info@teatrandersena.pl

    Mama, tata, wojna i ja

    Spektakl dla widzów od lat 7 / czas trwania: 50 minut bez przerwy.

     

    fot. Przemysław Bator

     

    TWÓRCY:
    Scenariusz: Tiril Pharo (Norwegia) i Simone Thiis (Norwegia)
    Reżyseria: Simone Thiis
    Scenografia: Mari Hesjedal (Norwegia)
    Muzyka: Andreas Lyngstad (Norwegia)
    Choreografia: Sigrid Edvardson (Norwegia)
    Tłumaczenie scenariusza: Alicja Rosé (Norwegia)
    Asystent reżysera: Ilona Zgiet

     

    OBSADA:
    Gabriela Jaskuła, Wioletta Tomica, Ilona Zgiet, Konrad Biel, Bartosz Siwek

     

     

    KRÓTKO O SPEKTAKLU:

    Dziewięcioletnia Inga i jej mali bracia mają najlepszą rodzinę na świecie. Wszystko układa się tak, jak tylko można sobie wymarzyć - aż do dnia, kiedy w domu wybucha wojna…
    Do tej pory Inga wojnę znała tylko z telewizji. Ale oglądanie wojny w telewizji wcale nie jest takie trudne. Wojnę w domu Ingi wywołali rodzice. Mama i tata postanowili się rozstać, mama dużo płakała, tata dużo krzyczał, a w końcu się wyprowadził. Teraz rodzice dzielą dom, dzielą świat, próbują podzielić się dziećmi. Inga i jej bracia wędrują od jednego domu do drugiego, biorą udział w bitwach dorosłych jako żołnierze i posłańcy. I najgorsze, że nie wiedzą, czy kiedykolwiek nastanie pokój. Inga nie potrafi zrozumieć wojny. Nie chce zostać żołnierzem. W środku dziewczynki tworzy się pusta, ciemna przestrzeń, która rośnie i rośnie z każdym dniem…
    "Mata, tata, ja i wojna" to kolejny spektakl "Andersena", który powstaje w kooperacji z norweskimi twórcami. Autorka "Wojny", Gro Dahle, zdobyła międzynarodową sławę dzięki swojej umiejętności przenoszenia na karty książek dla młodych czytelników tematów trudnych i bolesnych. Proste zdania, wiele mówiące ilustracje w doskonały sposób opisują emocje, uczucia i reakcje, jakie pojawiają się w dzieciach w obliczu problemów, które stawia przed nimi życie. Sceniczna historia małej Ingi ma to samo zadanie: za pomocą słów, obrazów, ruchu i dźwięku opowiemy o emocjach dzieci i dorosłych. Spróbujemy dotknąć bolesnego tematu, jakim jest rozpad rodziny, w sposób, który ma pomóc naszym małym i dużym widzom rozpocząć dialog i dyskusję wokół tematu oraz podarować kroplę nadziei, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
    P.S. Jednocześnie z lubelską premierą powstaje druga wersja spektaklu w Norwegii. Oprócz artystów i aktorów norweskich wezmą w niej udział aktorzy Teatru Andersena - Ilona Zgiet i Bartosz Siwek. Premiera norweska jest planowana na październik 2016 r.