Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej
  Gdzie: Ruda Śląska
  Piotra Niedurnego 69
  Kiedy: od 15-10-2017 16:00
  do 03-12-2017 16:00
  Cena: od 15,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:32 2486240, 32 2442952
  E-mail:sekretariat@mckrudasl.pl

  Maluchy w krainie dźwięku

  Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza:

  'Maluchy w krainie dźwięku'

  - nowy cykl koncertów umuzykalniających dla najmłodszych 

   

  • 15.10.2017,  godz. 16.00 oraz 17.15 - Muzyka zielonej Irlandii
  • 5.11.2017, godz. 16.00 - Tanecznie i żywiołowo do Włoch i Hiszpanii
  • 3.12.2017, godz. 16.00 - Idą święta

  Wiek uczestników: niemowlęta i dzieci do lat 6 wraz z opiekunami

   

   

   'Maluchy w krainie dźwięku', cieszące się ogromnym powodzeniem koncerty dla najmłodszych, mają już stałą publiczność i wciąż zyskują nowych sympatyków na Śląsku. Od października odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

  Koncerty realizowane są w formie cyklu co miesiąc o innym temacie i inspirowanych muzyką zabawach.  W październiku motywem wiodącym koncertu będzie energetyczna muzyka Irlandii, w listopadzie - taneczne i żywiołowe brzmienia z Włoch i Hiszpanii, a w grudniu - klimatyczne melodie świąteczne.

   

   

  'Maluchy w krainie dźwięku'  inspirowane są badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia.

  Celem cyklu koncertów 'Maluchy w krainie dźwięku' jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.
  Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.

  'Maluchy w krainie dźwięku' łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

  Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi zawodowi muzycy i pedagodzy: Dorota Banaś - skrzypce, wokal, prowadzenie, Monika Szczecina - flet, współprowadzenie, Szymon Gołąbek - gitara, Ronald Tuczykont - kontrabas, Katarzyna Rubin - wiolonczela, Andrzej Schneider - fortepian i perkusja, Jarosław Spałek - trąbka, zaś realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka.

  W zależności od repertuaru i tematu koncertu, zapraszani są także inni instrumentaliści. Maluchy poznają tym samym nowe instrumenty.

  Więcej informacji na profilu 'Maluchów' na Facebooku:

  https://www.facebook.com/maluchywkrainiedzwieku/


  Bilety: 25 zł - dorosły, 15 zł - dziecko, 

  Rezerwacje:   tel. 32 248 62 40, 512 024 062, bilety@mckrudasl.pl