Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Miejski
  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55 - 57
  Kiedy: od 09-03-2018 09:00
  do 14-03-2018 11:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Cena: od 19,00
  do 24,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 230 49 68, 32 231 80 38
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  Mała Syrena

  Pierwszą wiosenną premierą w Teatrze Miejskim w Gliwicach będzie 'Mała Syrena' wg baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Martyny Majewskiej. Spektakl skierowany jest do widzów w wieku od siedmiu lat. Premiera zaplanowana na 10 marca. Kolejne prezentacje 11, 12, 13, 14 marca na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 - 57 w Gliwicach.

  To jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości w literaturze, o miłości romantycznej, siostrzanej, o miłości do natury i do samego siebie. 'Małą Syrenę' kojarzymy najczęściej z historią disneyowskiej małej syrenki Ariel, która bardzo daleko odchodzi od oryginalnej, andersenowskiej wersji. Była już przekształcana na wiele sposobów, łącznie ze zmianą zakończenia. Nasz spektakl jest współczesną adaptacją klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. 

  Najmłodsza z mieszkających na dnie morza syren marzy o tym, aby poznać księcia. Wbrew swojej syreniej naturze dąży do spotkania. Nie zważa na to, że syreny i ludzie do siebie nie pasują. Za sprawą czarów staje się człowiekiem. Pragnie pokonać podmorskie prawa i zdobyć miłość królewskiego syna. Czy jej się to uda?

   

   

  Młodzi twórcy (Martyna Majewska - scenariusz i reżyseria, Anna Haudek - scenografia, Dawid Majewski - muzyka i Jakub Lech - video) chcą pogłębić refleksję nad losami zakochanej w człowieku syrenki i powrócić do jej oryginalnych motywów i źródeł. Adaptacja ma podkreślać siłę charakteru głównej bohaterki i skłonić do zastanowienia czym we współczesnym świecie jest owa legendarna 'prawdziwa miłość'. Czy warto umrzeć z miłości? Czy istnieje miłość nieprawdziwa? Twórcy są dalecy od dydaktyzmu i mają zamiar pozostawić duże pole do interpretacji dzieciom i rodzicom.

  Adaptacja ma podkreślać siłę charakteru głównej bohaterki i skłonić do zastanowienia czym we współczesnym świecie jest owa legendarna 'prawdziwa miłość'. Czy warto umrzeć z miłości? Czy istnieje miłość nieprawdziwa? Jesteśmy dalecy od dydaktyzmu i mamy zamiar pozostawić duże pole do interpretacji dzieciom i rodzicom. - Martyna Majewska, reżyserka spektaklu.

   

  W warstwie wizualnej spektakl wykorzystuje nowe media i współczesną scenografię bazującą na metaforze. Główna bohaterka nie będzie tradycyjną, piękną księżniczką postać ta ma zadziornie wpisywać się w aktualny nurt zachęcający dziewczynki do walki o swoje marzenia i swoje miejsce w świecie.

  • scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska
  • scenografia i kostiumy: Anna Haudek
  • muzyka: Dawid Majewski
  • projekcje: Jakub Lech
  • producentka: Beata Sokołowska
  • inspicjentka: Katarzyna Wysłucha
  • konsultant artystyczny ds. teatru dzieci i młodzieży: Zbigniew Prażmowski
  • występują: Iga Bancewicz, Wiktoria Czubaszek, Alina Czyżewska, Justyna Kokot, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski


  Spektakl dla dzieci w wieku od siedmiu lat. 

  Szczegółowy kalendarz spektakli znajdziecie na stronie Teatru.