Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury
  Gdzie: Wodzisław Śląski
  Kubsza 17
  Kiedy: od 08-10-2018 09:00
  do 08-10-2018 11:00
  Cena: 7,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:32 455 48 55
  E-mail:iza.s@wck.wodzislaw.pl

  Mała Akademia Jazzu

  Wodzisławskie Centrum Kultury mocnym akcentem rozpoczyna Małą Akademię Jazzu - cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. 8 października o godzinie 9:00 w muzyczną podróż na Kubę zabierze uczestników wyśmienity perkusjonista kubański Jose Torres, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, od wielu lat mieszkający w Polsce. 

   

  Spotkanie zatytułowane 'Kuba, wyspa jak wulkan gorąca!' poświęcone będzie muzyce i kulturze kubańskiej. Właśnie stamtąd pochodzą takie rytmy jak mambo, cha-cha, salsa czy rumba. Jose Torres jest założycielem pierwszej w Polsce orkiestry salsowej 'Jose Torres y Salsa Tropical'. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady oraz koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców, a także w nagraniach muzyki filmowej. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo jazzowe 'Jazz Forum'.

   

  Od lat prezentujemy ciekawą ofertę kulturalno-edukacyjną dla uczniów. Jestem przekonany, że muzyka i kultura kubańska zaprezentowana przez znakomitego Jose Torresa pozytywnie rozgrzeje wszystkich uczestników audycji - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

   

   

  Audycje w ramach Małej Akademii Jazzu są prowadzone przez wybitnych wykonawców, a jej uczestnicy w prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej. Podczas comiesięcznych spotkań młodzież ma okazję poznać różne gatunki muzyczne, stanowiące fundament muzyki rozrywkowej.

  Zapisy przyjmuje dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK w terminie do 21 września br. Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 48 55. Cena biletu: 7 zł. Audycja odbędzie się pod warunkiem zorganizowania kompletu widowni.