Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury
  Gdzie: Wodzisław Śląski
  ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
  Kiedy: od 24-04-2017 09:00
  do 24-04-2017 11:00
  Cena: 6,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:(32) 455 48 55
  E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

  Mała Akademia Jazzu

  Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Małej Akademii Jazzu zaprasza młodzież szkolną od IV klasy szkoły podstawowej do szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie z muzykami jazzowymi Ireneuszem Głykiem i Kingą Głyk.

   

  Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 9:00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tematem kwietniowej audycji będzie Rytm - najważniejszy element w muzyce -Sekcja rytmiczna. Na spotkaniu usłyszymy perkusję i gitarę basową.

   

  Edukacja kulturalna jest ważnym elementem działalności Wodzisławskiego Centrum Kultury. To dzięki niej młodzi wodzisławianie zgłębiają zagadnienia z zakresu kultury i sztuki - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

   

  Bilety w cenie 6 zł.

  Zapisów można dokonywać w Dziale projektów i animacji kulturalnej WCK. Osoba do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 488 55.

   

  Kinga Głyk - mimo młodego wieku zagrała już ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja). Od początku współpracowała z Małą Akademią Jazzu, pokazując swoim rówieśnikom niezwykły talent, zaangażowanie i pasję. Występowała już z wieloma świetnymi muzykami, takimi jak: Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.O), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł. Dzisiaj Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album "Rejestracja" nagrany m.in. z Natalią Niemen, Joachimem Menclem, Juniorem Robinsonem czy Jorgosem Skoliasem. Płyta otrzymała bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu "Jazz Forum" i "Twój Blues". W lutym 2016 roku Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE "Happy Birthday". Album ten został zarejestrowany na koncercie w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W nagraniach wzięli udział wybitni artyści: Paweł Tomaszewski, Andrzej Gondek, Kuba Gwardecki oraz Ireneusz Głyk.

   

  Irek Głyk - ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Ma na swoim koncie wiele nagród zdobytych na konkursach i festiwalach - począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski - bas, Krzysztof Dziedzic - perkusja, Marek Podkowa - saksofon, lider - wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson - to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy: "Long Time" i "Step Ahead".