Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: OPERA NOVA w Bydgoszczy
  Gdzie: Bydgoszcz
  Marszałka Focha 5
  Kiedy: od 21-02-2018 13:00
  do 23-02-2018 16:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 25,00
  do 40,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:52 325 16 55
  E-mail:bilety@opera.bydgoszcz.pl

  Magiczne zabawki

  • Libretto: Iwona Runowska, Sebastian Gonciarz.
  • Reżyseria - Sebastian Gonciarz
  • Choreografia - Iwona Runowska
  • Kierownik muzyczny - Jakub Lubowicz
  • Scenografia - Mariusz Napierała
  • Projekty projekcji - Adam Keller
  • Kostiumy - Anna Waś
  • Fryzury i make up - Kajetan Góra
  • Efekty iluzjonistyczne - Tomasz Pałasz
  • Reżyseria świateł - Sebastian Gonciarz
  • Wykonawcy: Balet Opery Nova.

   

  Magiczne zabawki, for. Opera Nova

   

  Spektakl odbywa się na sali kameralnej. Przedstawienie w 2 aktach. Łączny czas trwania  z przerwą : ok. 100 minut. 

  Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska ( choreograf) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru'Roma'). Jak mówią, idea powstała z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni , nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek.

  Akcja przedstawienia zaczyna się w domu Dziewczynki i Chłopca, którzy wraz z Mamą udają się do  sklepu z zabawkami. Po drodze (przemierzając widownię) docierają do niezwykłego miejsca, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Jego właścicielem jest tajemniczy  i zabawny) Mag; towarzyszy mu w pracy Pomocnik. Dzieci zachwycają się zabawkami, z których każda pragnie zwrócić na siebie ich uwagę. Mag-sprzedawca rządzi nie tylko zabawkami: potrafi przy pomocy czarodziejskiej różdżki  równie łatwo przywoływać przerażające grzmoty jak i latające piórka. Owa różdżka jest wielką pokusą dla Chłopca... Gdy zapada zmrok,Chłopiec wymyka się z domu i powraca do sklepu, w którym  zabawki budzą się do życia : Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Bokserzy, Ptak Dziwoląg i inne, zamieszkujące w przedstawieniu ów tajemniczy sklep, tańczą... Chłopiec kradnie Magowi różdżkę i próbuje rządzić  życiem lalek. Jednak rzeczywistość przerasta go : różdżka portafi być niesforna i krnąbrna,władanie nią nie jest takie proste ! Zaczynają się przygody kosmiczne...

  Balet ,wykonywany przez zespół tancerzy Opery Nova oraz gościnnie zaproszonych, adresowany jest do widzów w wieku 4+ Wykorzystana zostanie ( odtwarzana mechanicznie)  muzyka Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Przedstawieniu będą dodawać urody i tajemniczości projekcje multimedialne  wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne. W sali kameralnej zamontowana zostanie podłoga baletowa,  kurtyna odsłaniania na boki ,horyzont świetlny, imponująca ilość sprzętu oświetleniowego. Spektakl tworzony jest częściowo przez realizatorów dobrze znanych dorosłej części bydgoskiej publiczności: Runowska, Gonciarz i scenograf Mariusz Napierała od kilku lat realizują słynne koncerty sylwestrowo-noworoczne Opery Nova.Przedstawienie, które obecnie proponują ,miało swą wersję pokazywaną kilka lat temu w warszawskim 'Palladium', gdzie cieszyło się dużym powodzeniem.