Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
  Gdzie: Lublin
  Al. Racławickie 8/22B
  Kiedy: od 16-02-2019 16:00
  do 21-02-2019 10:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:81-532 16 28, 609 703 570
  E-mail:info@teatrandersena.pl

  Lustra opowiadają w czwartek

  Na starym strychu wiszą lustra. Wiszą i  strasznie się nudzą. Nagle jedno z nich dostrzega świat i zaczyna snuć swą 'opowieść czwartku'­. Widzi rozległy krajobraz i dwóch braci którzy postanawiają się zamienić na życia. Wynika z tego cała masa kłopotów i przygód które znajdują swój finał w krainie Władcy Wód wśród ławic kolorowych ryb i śpiewu pięknych syren. Ale to nie jedyna opowieść luster - być może prawdziwa a być może zmyślona. Otóż któregoś dnia poczciwy Referent Urzędu ds Łatwego Rozchodu zapragnął być rybą i poczuć orzeźwiającą toń krystalicznej wody.

   

   

  Nieoczekiwanie jego niedorzeczne życzenie się spełnia i zamienia się w ogromnego karpia i dołącza do królestwa Władcy Wód aby objąć tam posadę w podwodnym urzędzie. I pewnie żyło by mu się bardzo przyjemnie gdyby pewnego dnia nie musiał stawić czoła konsekwencją wynikającym z faktu bycia rybą. Zostaje wyłowiony z morza i przekazany kucharzowi. Zabawa się skończyła i robi się naprawdę gorąco…

   

  - 'Lustra opowiadają w czwartek' to barwa i aktualna opowieść o odwiecznym ludzkim pragnieniu, aby stać się kim innym i żyć nieswoim życiem. To żartobliwe rozliczenie z przeświadczeniem, że inni mają lepiej i zachęta, aby mocno uchwycić swoje własne szczęście i rozwijać swój własny potencjał - mówi reżyserka spektaklu, Karolina Kirsz.

   

  Spektakl jest przesycony szaloną energią, a całość komentują zabawne i współczesne w swej formie piosenki.

   

  Zapraszamy widzów od 8 roku życia.  

   

   

  Szczegółowy kalendarz spektakli znajdziecie na stronie Teatru.