Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
  Gdzie: Pacanów
  Kornela Makuszyńskiego 1
  Kiedy: od 01-05-2018 12:00
  do 06-05-2018 17:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  Tel:+48 41 376 50 79
  E-mail:ecb@pacanow.eu

  Literacka Majówka

  Pisarze - Renata Piątkowska, Justyna Bednarek, Magdalena Zawadzka-Sołtysek i Marcin Przewoźniak - będą gwiazdami tegorocznego Festiwalu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, organizowanego - już po raz trzeci - przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

   

   

  W tym roku przewidziano wiele zaskakujących atrakcji, odbędą się np. warsztaty… stolarskie. Ich uczestnicy wykonają półki na książki, magnesy literackie z ulubionymi postaciami bajkowymi, drewniane grafiki z cytatami z literatury, a nawet planety inspirowane lekturą Małego Księcia, które ozdobią lampki nocne przy łóżkach. Będą też robić notesy, maski zwierzęce, zakładki do książek i wiatraczki z papieru.

  Zaplanowano warsztaty detektywistyczne (dzieci nauczą się m.in. zdejmowania odcisków palców, zbierania i zabezpieczania śladów), filozoficzne, oparte na dociekaniach Oscara Brenifiera i Jérôme’a Ruillier’a, zawartych w książce 'Życie co to takiego' oraz czytelnicze (interaktywne czytanie fragmentów książki 'Antykwariat pod Błękitnym Lustrem', Martina Widmarka).

  W ogrodach otaczających Centrum Bajki zostanie zorganizowany flash mob - kilka, a nawet kilkadziesiąt osób będzie głośno czytać atrakcyjne opowieści; zostanie też rozstrzygnięty konkurs na własnoręcznie wykonaną książkę 'Mała Nagroda Literacka Pacanów 2018'.

  A to jeszcze nie wszystko. Codziennie będą się odbywały warsztaty kamishibai  demonstrujące sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach ukrytych w drewnianej skrzynce. Będzie działać pogotowie literackie, ruszy akcja dzielenia się literaturą 'Uwolnij książkę', a w bibliotece zobaczymy wystawę prezentującą dzieła terapeutyczne.

  Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Centrum Bajki, to wielka atrakcja dla dzieci, prawdziwe święto słowa, języka i kultury, a także świetny pretekst do rodzinnych spotkań poświęconych dobrej zabawie, mądremu wypoczynkowi, wspólnemu rozwijaniu wyobraźni, talentów, pasji i kreatywności. Trzeba w nim wziąć udział!