Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Gry i Ludzie
  Gdzie: Katowice
  Al. Niepodległości 2
  Kiedy: od 25-03-2018 16:00
  do 25-03-2018 17:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:501 395 069
  E-mail:rezerwacja@gryiludzie.pl

  Lem-Cyberbajarz

  Dwaj wielcy konstruktorzy - Trurl i Klapaucjusz testują Maszynę Która Potrafi Wszystko na Literę N. Błahostką dla niej jest NEUTRON, NASTURCJA czy nawet NARRACJA opowieści o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła. Czy jednak konstruktorzy zrozumieją morał płynący z tej baśni? Czy doskonała maszyna może być niebezpieczna? Czy ocaleje świat? Czy Maszyna Która Potrafi Wszystko na Literę N będzie umiała stworzyć... Naprawdę Niezwykły Nastrój?

   

   

  Spektakl miał swoją premierę 15.10. 2011 roku. Jest adaptacją prozy wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema, a dokładnie dwóch opowiadań: 'Jak ocalał świat' i 'Bajka o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła'. Obydwa opowiadania łączy nie tylko niezwykły poziom literacki, ale także przesłanie, które w pewnym momencie wypowiada Trurl: '...w rękach złego użytkownika każde urządzenie może być szalenie niebezpieczne'. Jest ono szczególnie ważne w czasach kiedy coraz bardziej uzależniamy się od coraz większej liczby, coraz doskonalszych, urządzeń.

  Ogromnym walorem 'Cyberbajarza' jest oprawa plastyczna - efektowna scenografia, oryginalne lalki, wzbogacone elektroniką, elementy teatru cieni. To wszystko, w połączeniu a absurdalnym humorem, typowym dla autora, powoduje, że spektakl, choć powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, bawi miłośników dobrej literatury w każdym wieku.

  • Reżyseria: Michał Tramer
  • Scenografia: Michał Tramer, Bartosz Socha
  • Opracowanie muzyczne: Szymon Strużek
  • Kostiumy: Anna Kandziora
  • Realizacja światła i dźwięku: Marek Mildner
  • Występują: Beata Zawiślak, Bartosz Socha, Szymon Strużek

  W spektaklu wykorzystano rysunki Michała Wojnara.

  Czas trwania: około 60 minut.